Březen 2009

Skladby - Christmas Songs

31. března 2009 v 22:48 | onni |  Top 5
Vánoce. Pro každého znamenají něco jiného. Hodně lidí je nemá rádo, vánoční výzdoba jim přijde kýčovitá, na dárky nemají peníze a přetvářka, která má místo u štědrovečerního stolu lehce přebije jejích celoročně snášenou nechůť k vlastní rodině. K tomu stačí přidat ještě fakt, že jsou to křesťanské svátky (ačkoli mají, jak všichni víme, původ někde jinde), a špatná nálada může nastoupit.

Tohle ale není můj případ. Ačkoli, kdysi jsem Vánoce nesnášela. Naštěstí je to už pryč a tento čas je pro mě tím nejdůležitějším. Ano, mírné přetvářce se také nevyhnu, ale ta je každý rok slabší a slabší. I když byly poslední Vánoce smutné z důvodu smrti dědy, nikomu a ničemu nedovolím, aby mi krásný pocit z Vánoc kazil. Proto, ačkoli už od října přibývá vánočních motivů v obchodech a kolem mě je shon, nevšímám si toho. Vánoce trávím se svou rodinou, kterou miluju nade vše a vážím si každé takové nádherné chvilky. Těším se jako malé dítě, dárky mívám nakoupené většinou už v listopadu, protože hrozně ráda dárky dávám. Vyhlížím z okna sníh, cítím vůní, která je jedinečná a poslouchám vánoční hudbu... A proto, že je těch skladeb tolik, udělám tentokrát změnu - z Top 5 je Top 10, protože vybrat 5 skladeb je pro mě prostě nemožné.

A proč Vánoce když začíná jaro? No protože jsem prostě vánoční maniak :D

10. místo

Bing Crosby - White Christmas


Hudba - E-rotic

31. března 2009 v 22:08 | onni |  Nostalgie
Projekt, řadící se k tzv. eurodance, vznikl v roce 1994. Jakožto typický příklad jednoduché elektroniky, neměl problém s vydávaním alb, které se ukazovaly každý rok. Takže za zhruba 10 let svého působení toho vydali opravdu dost (ačkoli mnohé z nich jen v Japonsku).

Další z nezapomentulených formací mého dětství. Dokonce si i pamatuju kolik mi bylo, když frčeli nejvíc, aniž bych k tomu potřebovala Wikipedii - 10. Byla jsem tehdy na letním táboře a na diskotékách jejich skladby (po Fun Factory) hrávali nejvíc.
Dodnes nechápu, že to nevyvolalo jiný typ rozruchu - ale konec konců, kdo v té době v ČR uměl pořádně anglicky? Každopádně bych toto nazvala svou první "sexuální zkušeností". (až teď po čase mic dochází jak moc:D)


Help me Dr. DickAlcest

30. března 2009 v 22:06 | onni |  Hudba
Ani ne tak kapela, jako samostatný projekt - další výtvor z rukou již dříve zmíňovaného Neige. Francouzský počit, který vznikl v roce 1999, opět výrazně ovlivněn black metalem, v tomto případě lze ale doznat značné vlivy shoeagaze. Jak se to říká, další z mnohých projektů adorovaných pseudoitelektualními metalisty ;)

Diskografie:

Tristesse Hivernale - Demo [2001]
Le Secret - EP [2005]
Souvenirs d'un autre monde [2007] - download: http://www.megaupload.com/?d=fgb1r55a

Alcest - Souvenirs D'un Autre Monde


Hudba - We Are The World

29. března 2009 v 12:57 | onni |  Nostalgie
Kritická situace na světě nejspíš často vyvolává lístost v každém z nás, často se to ale pojí s lehkým zoufalstvím. Proč? Protože s tím de facto nemůžeme nic udělat. Jsou ale lidé, kteří tu moc mají. Proto je tolik modelek, které vlastní nadace, jako je třeba nadace Terezy Maxové. Ale samozřejmě se nejedná pouze o modelky.
Ačkoli hodně lidí bere status celebrita jako něco negativního, co se pojí s přílišným zájmem o peníze a vzhled, nelze upřít, že taková celebrita mám moc. A pokud má navíc i něco v hlavě, může tu moc využít správným směrem.
Jedním takovým příkladem může být nápad Harryho Belafonteho z roku 1985. Když se k nápadu přidal producent Quincy Jones, známý svým kouskem Thriller a v neposlední řadě i Michael Jackson a Lionel Richie, cílený výsledek prostě musel dopadnou dobře.

File:We Are the World cover.jpg

Hudba - Sqeezer

26. března 2009 v 21:56 | onni |  Nostalgie
Pokud máte rodiče metalisty či rockery, je velmi pravděpodobné, že vám tento pojem nic neříká. Pokud jste se navíc narodili po roce 1989, tato pravděpodobnost je ještě menší. Pokud jste se navíc nekoukali na Eso a nechodili na diskotéky na základní škole, nebudete tohle znát vůbec.
Pro zbytek - a hlavně pro mě samotnou - sem hážu vzpomínky na páteční tačovačky u sodovky :D (a ať žijou stupidní texty!)

Sqeezer - Sweet Kisses


"ploužáky" z Esa :D

26. března 2009 v 21:47 | onni |  Nostalgie
Když jsem psala poslední člávěk, vzpomněla jsem si opět na hodně nejrůznějších skladeb, které provázely moje dětství. Opravdu je škoda, že tehdy nebyl internet, tyhle věci se trotiž moc nedaly sehnat, kor pro dítě bez výdělku, které si sotva mohlo dovolit z kapesného kupovat ještě Bravo a kazety. Dnes si u těhle písniček připomínám první ploužáky, kdy jsme utíkaly před klukama (pokud po nás vůbec přišli) a u samotného tance jsme s rukama narovnanýma jak to šlo tancovali dva metry od sebe :D

Varování: nevhodné pro metloše, zatvrzelé punkery, pseudointelektuály a lidi, kterým hudba 90. let připadá stupidní ;)

PS: nesnáším slovo ploužák

Bravo All Stars - Let The Musi Heal Your Soul


Moje hudební pouť

26. března 2009 v 13:38 | onni |  Hudba
Kdo zná Facebook zajisté ví, že je přeplněný různými testy a quízy, kde může člověk zjistit, jaký je typ čokolády, jaká je pohádková postavička, nebo jak dobrý je v sexu. Jednou jsem si podobný test udělala, týkal se hudby a závislostí na ní. A jaký jsem měla výsledek? Jsem prý hudební maniak a hudba je můj život.

Ale je to opravdu tak? Nebývá hudba životem spíše aktivních hudebníků? Nikdy jsem neměla žádné výrazné sklony patřit k nějaké kapele, skládat hudbu. Jako malá jsem se učila hrát na piáno, což mi moje mamka časem znepříjemnila (dnes mě to štve), taky zahraji něco málo na kytaru. Je fakt, že ačkoli neznám noty, jsem schopná si brnkat na strunách či klávesách cokoli a ono to má melodii, tudíž nějaký ten hudební sluch mám. Tady to ale končí. Nebo začíná?


Co bude dál aneb Politická sinusoida

25. března 2009 v 0:14 | onni
Tak, a je to tady. Opět se ukázalo, že funkce demokracie je v České Republice spíše utopická. Proč? Ne, nemínim hysterčit a přezdívat fanoušky ČSSD komoušy. Jde mi o jediné - volby jsou de facto k ničemu.
Dnes mělo místo hlasování o nedůvěře vládě, a všichni zajisté víme jak to dopadlo. Vesměs byl tento konec nevyhnutelný. Ale proč? Protože nejspíš pár lidí nevědělo, co vlastně chtějí. A pan Tlustý se nejspíše potřeboval zviditelnit. K tomu si přidejme ještě despotické sklony pana Paroubka a myslím, že je všem jasné, jak se bude situace vyvájet dál. O systému vlády tedy nerozhodují voliči, ale v konečné fázi manýry jednotlivých politiků.
Momentálně se spíše bude diskutovat, než něco uchvalovat. Další volby budou kdovíkdy, protože ačkoli byly slíbené už v lětě, prý jsou realizovatelné až někdy na podzim. Důvodem bude nejspíše mazanost pana Paroubka (která dle mého nikterak nesouvisí s chytrostí) - tudíž, ODS má stále (ač pro některé překvapivě) dost zastánců a dost z nich prostě ČSSD ve vládě nechce. Až se situace trochu uklidní a přidá se kampaň za zrušení oněch krutých ďábelských 30 kč, nebude modrá část obecenstva už takový problém.
Co se nejspíš stane? Ačkoli to teď vypadá, že má ODS opravdu hodně sympatizantů, dle mého nastane naprosto klasická situace. Lidé budou chtít opět to, co nemají. Volby vyhrají socialisté. Zruší vše, co zavedla ODS. Do ministerských křešel se dostanou nevzdělanci, jako na příklad pan Onderka, a zmíňovat pana Ratha by bylo, myslím, už dost velké klišé. Zruší se poplatky, zvednou se sociální dávky, takže pro lidi bude opět výhodné sedět doma na zadku, místo práce. Ekonomika půjde ke dnu. Vše dobré, co se s vítězstvím ČSSD pojilo, bude pryč. Popularitu opět získá opačný kout. V dalších volbách proto nejspíše vyhraje opět ODS. A ta opět zruší reformy ČSSD a přinese svoje. Lidé budou spokojení. Teda jen část. A tedy jen na čas. Protože, jak víme, lidé nikdy nejsou spokojení úplně.
A tak se bude situace opakovat dál a dál. Pořád dokola to samé. Ovšem, může nastat situace úplně jiná - vláda skončí v rukou komunistů. A to se můžeme s volbama rozloučit rovnou.
Ne, opravdu nechci hysterčít a vyrážet do ulic. Jen se na věci dívám realisticky. Situace je jaká je, nedá se říct, žeby byla jedna vedoucí strana lepší než druhá. Každa má něco jiného, čím může přispět, a každá má také lidi, kteří dokáží všechna pozitiva zničit. Jen se nějak nemůžu ubránit dojmu, že neznám jediného vzdělaného člověka, který by výrazně s ČSSD sympatizoval.
Co tedy můžeme dělat? Tak především přestat sedět na zadku doma a fňukat. Můžeme totiž udělat jediné - jít k dalším volbám a opět vybrat to menší zlo - tentokrát ale ve větším počtu.


Skladby - Motown

25. března 2009 v 0:13 | onni |  Top 5
Motown - americká nahrávací společnost založena v roce 1958, ze které vyšly takové hvězdy jako Diana Ross či Michael Jackson. Těžko říct, zda se takto dá nazvat styl hudby, který se nejčastěji pohybuje kolem r'n'b a soulu, ale za ta léta se to už ujalo natolik, že se jedná o naprosto klasický tag.
Vybrat TOP 5 skladeb tohoto žánru je asi doposud nejsložitější. Proto jsou zde kousky, které momentálně ve své paměti nacházím.

5. místo

The Supremes - Baby Love


Maminčina holčička

24. března 2009 v 22:52 | onni
Co dělá člověk, který sedí v práci u počítače a zrovna nemá co dělat? Já na příklad čtu intenetové noviny. Stejně jako dnes. A stejně jako dnes či jindy mě zaujala u jednoho článku spíše diskuze než samotný hlavní text. (článek)

Na světe nejspíše neexistuje větší tragedie, než smrt dítěte. Kamarád, přítel, láska - vše je hrozné, ale v podstatě se dají nahadit. Dítě ne. Ani kdyby měl člověk dalších 10 dětí, nikdy mu už to, o které přišel, nenahradí. Proto se maminky tak často až přehnaně bojí o své děti, místo toho, aby je naučily jezdit na kole, zakážou mu to, aby se nedejbože něco nestalo. V pubertě přísně hlídají příchody domů a nejraději by s ním seděly v jedné lavici. V dospělosti pak mají velké sklony motat se jim do života, i když to v podstatě myslí dobře. Je takové chování správné? Rozhodně ne. Ale kde vůbec končí mateřský pud a začíná posedlost? Kde končí zdravý rozum a začíná naprostý nezájem o dítě. A také - kterým tragédiím se vůbec dá zabránit?

Skladby - polský rock

20. března 2009 v 17:24 | onni |  Top 5
Hudba, díky které jsem začínala poslouchat rock, skladby, díky kterým jsem se učila hrát na kytaru, akce, na kterých se pařilo do rána (ne spíš do povolene rodiči hodiny), takty, u kterých mám dodnes husí kůži, melodie, u kterých jsem se smála i brečela, texty, které mi promlouvaly z duše, chvíle, na které se nazapomíná. To všechno pro mě je polská rocková hudba.

5. místo

Łzy - Agnieszka już dawno...Moderní svět

20. března 2009 v 15:49 | onni
Na Nanovikách se objevil článek o slečně, která spáchala sebevaždu po tom, co nemohla snést jak si její spolužáci posílají mobilem fotku, na které je nahá. (článek)
Klasický příběh. Holka chodí s klukem, mají se rádi, věří si, proto ji nikdy nenapadne, žeby její důvěra mohla být zneužitá. Ale spletla se. Ostatně, není první ani poslední.
Ovšem, rozchody a následné msty jsou celkem normální věcí, i já jsem to zažila a naučilo mě to dávat si na některé věci větší pozor. Přesto, tomuhle se člověk nikdy neubrání, to by taky rovnou mohl nevěřit nikomu.
Myšlenka mého článku však spočívá v něčem jiném. Případ te dívky je totiž dalším na dlouhém seznamu životních tragédií, které byly zapříčiněny moderní technologií. Jistě si pamatujete nedávný případ učitelky, která natočila pornofilm se svým bývalým žákem. To, zda tento tah byl či nebyl rozumný je myslím jasné, otázkou však je, zda se následnému kritickému vývoji nedalo zabránit.

Skladby - Elektronická hudba

19. března 2009 v 0:41 | onni |  Top 5
Mnohými pravověrnými rockery a metalisty neuznávaná hudba. Proč? O tom by se dalo polemizovat. Já jsem každopádně schopná si ji ptařičně užívat.

5. místo

Utada Hikaru - Sakura Drops


chcu taky neco vyplňovaat :D

18. března 2009 v 21:57 Kraviny
Juuu, já budu taky vyplňovat dotazníky! :D:D

Amesoeurs

18. března 2009 v 20:49 | onni |  Hudba
Tak spojení post-punku a post-rocku jsem už slyšela a mělo to u mé osoby úspěch, ale spojení post-punku s black metalem? Člověk si řekne, že něteří lidé už vážně neví coby, že takhle míchají žánry. Ale už při prvním poslechu je člověku jasné, že dobře udělali.

Jedná se o projekt francouzského hudebníka Neige (např. Peste Noire), jehož výtvor se datuje na rok 2004. Kapela kombinuje znění klasického black metalu s post-punkem, což je doplněno ženským vokálem.
Přecházení od rytmického rocku s jemným ženským vokálem po drsné BM pasáže přináší potěšení pro tělo i duši (alespoň mě rozhodně rozhýbali).

Alba:

Ruines Humaines (ep)

(download http://rapidshare.com/files/43850641/Amesoeurs_-_Ruines_Humaines_by_Guigui.zip)

Amesoeurs (2009)

(download http://www.mediafire.com/?zad2rgrmlmn)
(thx for ondrax za pravidelné rozšiřování složky Muza na HDD :D)

Svět je kráásnýý...

18. března 2009 v 16:09 | onni
Země se pomalu ale jistě mění ve velké smetiště. Dokonce i kolem Země je bordelu až až. Naše planeta nám už nestačí, musíme zamořovat celý vesmír. Ničíme si sami to, co jsme dostali zadarmo - přírodu. Nevážímé si ničeho. Místo pečování o naší Matku ji víc a víc ničíme. Ubývá stromů, ubývá míst, kde se můžeme z plných plic nadechnout, aniž bysme se báli, že do sebe dostaneme všelijaké toxíny.
Války. Hlad. Nevyléčitelné nemoci. Zbraně hromadného ničení. Terorismus. Totalitární státy. Obchod s bílým masem. Znásilnění, vraždy, zneuživání dětí, mučení zvířat. Nenávist. Smrt... člověk.
Ano, u člověka všechno začíná a u člověka taky končí. Byl to člověk, který byl vybrán proto, aby se stal nejmocnějším stvořením na planetě a taky toho patřičně využívá. Posedlí ve snaze ukořistit ještě větší sousto té moci, se lidé snaží získat absolutní vládu nad světem. Lidi jsou hnusní, špinaví a smrdí. Zálěží jim více na tom, jakou mají konfekční velikost, než na budoucnosti svých dětí. Každému je naprosto jasné, že svět míří k záhubě a lidé se nakonec zničí navzájem. Srážka s asteroidem by pro nás v tomto případě byl opravdu milosrdný konec.

Skladby - soundtrack

18. března 2009 v 14:58 | onni |  Top 5
Filmová hudba je dle mého dnes už samostatným uměním, které snímkům dodává tu správnou atmosféru a často na mě zanechává ještě větší dojem, než samotný film. Klasici jako John Williams, Hans Zimmer nebo James Howard Newton patří mezi mé oblíbené interprety vůbec a hudbu Thomase Newmana poznám ve filmu už při prvním taktu. Pro mě osobně zastupuje na hudební scéně to co ji dnes chybí - klasiku.

5. místo

Paolo Buonvino - Pirates: Blood Brothers


4. místo

Clint Mansell - Requiem for a Dream


3. místo

Ennio Moricone - Once upon a time in the West


2. místo

Ryuichi Sakamoto - Wuthering Heights


1. místo

Thomas Newman - White Oleander

Skladby - klasika

17. března 2009 v 19:14 | onni |  Top 5
Neodrývatelná a neodmyslitelná součást mého hudebního světa. Co víc říct ;)
Zde jsou skladby, u kterých mě až mrazí v zádech.


5. místo

Johan Sebastian Bach - Air on the G String


Skladby - metalové balady

17. března 2009 v 19:01 | onni |  Top 5
O metalu se říká leccos. Že je to skvělá hudba, že je to hrozná hudba. Samozřejmě. Taky lze zaslechnout, že je to hudba divoká, tvrdá, drsná, neumělecká. Myslím, že tyto skladby dokazují opak.

5. místo

Sirenia - Save me from myself


Skladby - metal

17. března 2009 v 18:46 | onni |  Top 5
Kdybych měla tento styl ještě dělit podle subžánrů, strávila bych na tomto blogu víc času než je potřeba. Navíc, z této odnože hudby toho v dnešní době poslouchám pomálu. Taky spíše z nostalgického hlediska a z tohoto hlediska mám oblíbené právě tyto skladby.

5. místo

In Flames - Free fall