Harry Potter and the Deathly Hallows Claymation

11. března 2009 v 8:50 | onni |  Zajímavosti
Knihy o Harrym Potterovi jsou nedílnou součástí mého života zhruba 5 let. Každou knihu jsem četla několikrát, filmy znám zpaměti (i když některé se mi až tolik nelíbí).
Někdo by si možná řekl, že číst podobné žvásty je ztráta času. Ovšem z vlastní zkušenosti vím, že tohle tvrdí povětšinou lidé, kteří ty knihy ani neměli v ruce. Netvrdím, že je to výkvět literárního umění, ale člověk nemůže celý život číst jenom Huga či Joycea. Jendou jsem dokonce na Facebooku narazila na skupinu anti-J. K. Rowling, která hlásala, že jsou proti tomu, aby podobní autoři (znamená špatní autoři) byli řazení mezi klasiky literatury, aneb hurá pojďme ukázat jak hrozně nesnášíme tuto autorku knih pro děti. Ano, pro děti, ať už to čtou osoby nejrůznějšího věku, knihy jsou pořád pro děti a jakožto dětská literatura, je dle mého na opravdu vysoké úrovni. A co taky dokázala!
Na polských překladech knih bývá napsáno: "Pokus si myslíš, že v dnešním světe počítaču děti nečtou, je to nezvratný důkaz toho, že jsi mudla." Myslím, že je to výstižné.
Tato moje malá závislost mě často přivádí k tomu, že trávím hodiny na internetu a především na Youtube, a koukám na rozhovory, trailery, vynechané scény... Tak jsem narazila na toto:


Film má přes 4 hodiny, takže jsem u toho strávila zase další internetový čas. Ale stálo to za to. Tato brilantní práce by se měla stát inspirací pro Warner Bros. a spol. A jelikož poslední díl HP má být ve dvou filmech, mohli by se inspirovat na celé čáře (:D).


 


Komentáře

1 veruce veruce | Web | 16. května 2009 v 8:39 | Reagovat

Hodně dobré, budu si muset najít čas a zkouknout to celé :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama