Hudba - Perfekt

11. března 2009 v 9:11 | onni |  Nostalgie
Zhruba ve 13ti letech jsem je viděla live. Byla to láska na první pohled a de facto díky nim jsem se postupně dostala k rockové hudbě. Další nedílná součást mé zvrácené osobnosti ;)

Tato polská rocková kapela byla založena v roce 1977 tehdejšími členy: Wojciechem Morawským, Zdzisławem Zawadzkým a Zbigniewem Hołdysem.
Se svou klasickou rockovou hudbou, obohacenou někdy až romantickými prvky a až poetickými texty (ale ne, rozhodně se nejedná o žádný novoromantismus), které často představují skrytým způsobem situaci v Polsku v době komunismu, se stala jednou z nejpopulárnějších polských formací v 80. letech.
Vydali sedm studiových alb a snad jednou tolik koncertních a kompilačních, a prakticky dodnes jsou nedílnou součástí poslké populární hudby, ačkoli s poněkud pozměněnou sestavou.


Perfect - Autobiografia


Perfect - Idź Precz


Perfect - Ale wkoło jest wesoło


Perfect - Objazdowe Nieme Kino

Rocková hudba procházela mým prostředím odjakživa. Polská rocková hudba tím tuplem. V době, kdy nějaké cd přehrávače měli jen ti bohatší a stahování z bylo jen dalekým snem, bylo docela těžké sehnat hudbu, která by byla alespoň v jakž takž dobré kvalitě.
Měla jsem tyhle a ještě mnoho dalších skladeb nahrané na kazetě, z rádia, z pujčeného cd přehrávače. Kazety se ničily, pásky vytahovaly, když chtěl člověk poslouchat některou skladbu víckrát, musel ji pořád přetáčet, což v případě mého chabého kazeťáku končilo pokrčením pásky.
Ale mělo to něco do sebe. Alespoň teď to dokážu nějak docenit. Ačkoli si kvůli tomu připadám občas stará :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama