Film: Slumdog Millionaire - Milionář z chatrče

11. března 2009 v 10:07 | onni |  Creativity
Krimi/Drama/Romantická
VB/USA 2008

Režie: Danny Boyle (Trainspotting, Pláž)

Příběh mladého Jamala (Dev Patel) se odehráva v prostředí indických slumu. Jamal se přihlásí do indické verze "Chcete být milionářem?", ne však kvůli peněžům, ale aby získal a zachránil svou lásku z dětství Latiku (Freida Pinto). Před poslední otazkou se ale dostane na policii a je vyslýchán pro poderžení z podvádění. Aby se Jamal obhájil, vypráví celý svůj těžký životní příběh a díky němu vysvětluje, jak je možné, že nevzdělaný kluk může znát všechny odpovědi.
Na jednu stranu lovestory, na druhou naturalistické drama. Míchá se zde prostředí, kde je chudoba, hlad, špatné životní a hygienické podmínky, a krása Indie, která je umí být sice tvrdá, ale umí být i nádherná. A co jiného zbývá člověku, když vyrůstá v takovém prostředí? Přece láska.
Ukázaly se nějaké negativní reakce, kde lidé kritizovali, že Milionár se na příklad nevysílá živě (v IT Crowd to bylo taky a nějak si nikdo neštěžoval), či jak je možné, že se tam mluví anglicky (Indie je starou britskou kolonií) nebo jak může malé dítě mluvit o osudu (děti v tomto prostředí dospívají brzo, pokud se toho vůbec dožijí). Ba dokonce, že je to nereálná pohádka. Přesto všechno, a pomijím i fakt, že film dostal 8 Oscarů, je to nádherný příběh, a u některých scén člověka mrazí v zádech. K tomu všemu se přidává naprosto geniální hudba, která má neuvěřitelnou sílu a filmu přidává víc dramatičnosti.
Ačkoli jsem z těch, co si dost všímají detailů a nesrovnalosti ve filmech je občas štvou, tohle rozhodně není ten případ. Na sto procent povedený film.

trailer:Soundtrack ke stažení:
http://rapidshare.com/files/177538714/SlumOST.rar
 


Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 16. května 2009 v 12:13 | Reagovat

Tenhle film také neunikl mé pozornosti a už z toho důvodu, že jsem se divila, proč získal tolik Oscarů. Po shlédnutí jsem pochopila proč.
I když byl příběh jednoduchý, dokázal chytit a přiblížit nám život v Indii, i když podruhé se na něj už asi nepodívám

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama