Parodie na zákonodárce

14. dubna 2009 v 14:24 | onni
Tak to už je i na mě moc! - říkám si, když zrovna otevírám iDnes. (článek)
Pád vlády v době předsednictví, získání hlasů na základě zrušení blbých 30ti korun, neznalost biomasy... divím se jak se jen divit dá, nebo jsem si alespoň myslela - doteď.
Po tom, co se stal David Rath hejtmanem středočeského kraje, řeší se tam pořád dokola třicetikorunové poplatky. Zda se tam řeší i jiné potřebné věci, mi jaksi není známo, ačkoli v diskuzích čtu pořád, jak si lidé stěžují, že na opravy cest peníze nejsou.
Pan Rath bojuje ve svém kraji s poplatky jak se dá, po tom, co mu poslední soud skřižil plány, kdy zakázal poplacení poplatku v krasjkých lekárnách, vymyslel zase něco jiného. V lekárnách prostě budou 30korunové slevy. To, že se mermomocí snaží pořád obcházet zákony, je mu asi jedno. A jeho voličům také.
Já se ptám, jak dlouho ještě? Nebo jinak - kam ještě? Když je tento pán schopný se handrkovat kvůli takové prkotině a dělat vše proto, aby ukázal, jaký je macho, co bude dál? Bude tak dlouho kombinovat se vším, co se mu nebude líbit a pranýřovát za to nechá lidi, kteří jsou u toho vlastně nevině (jak posledně zveřejnil číslo telefonu do práce paní soudkyně). Až vyřeší jednou pro vždy poplatky, pustí se zase do něčeho jiného a zase bude vymýšlet alibistické kroky, a lidé si toho zase nevšimnou, stejně jako si teď neuvědomují, že tech 30 korun stejně platí, jen nepřímo z daní?
Ano, o panu Rathovi se vyprávějí vtipy, lidé se smějí a rozčilují a bohužel hodně lidi pozapomnělo, že i on samotný kdysi ty poplatky chtěl zavést (a to dokonce i značně vyšší). Ale co je na tom nejhoší? Že na to lidé reagují způsobem bohužel naprosto předvídatelným - vždyt to přece před volbama slíbil, tak je dobře, že se teď snazí svůj slib splnit, ne?
Moje mamka mi kdysi říkávala, že přece každý nemůže mít stejný názor jak já, což byla podpásovka, protože já nechtěla souhlas, ale řádnou diskuzi. Když to konečně pochopila, začala říkat - každý přece nemůže být tak chytrý jako ty.
Ano, to je bohužel pravda, takže de facto se ani nedá nic dělat a na reakce lidí, kteří lehce skočí na populistické tahy, aniž by předtím vůbec ještě přemýšleli, člověk může reagovat pouze citoslovcem "ach jo".


 


Komentáře

1 Lúmenn Lúmenn | Web | 14. dubna 2009 v 21:32 | Reagovat

Hehe, tvoje maminka mi v tomhle hodně připomíná moji maminku:D Ale nedá se než souhlasit, to co Dráth předvádí je prostě šílené, nevím co si o tom myslet, tohle už není věc pro blaho voličů, tohle je prachsprosté získávání publicity za každou cenu. Jak už jsem napsala několikrát - z toho chlapa se mi zvedá žaludek

2 onni onni | Web | 14. dubna 2009 v 22:53 | Reagovat

takove byvaji maminky, kdyz maji doma uminene berany :D
jo, reknu ti, ze Rath mi vadi jeste vic nez Paroubek, ten je totiz jen takova ikona, ze ktere se clovek muze smat, Rath si vylozene neco kompenzuje..

3 Alkeantres Alkeantres | E-mail | 15. dubna 2009 v 0:07 | Reagovat

Lidi jsou kokoti, ja to řikam pořád... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama