Film: Hunger

16. května 2009 v 1:19 | onni |  Creativity
aneb znovu něco z DE


Dlouho jsem čekala, než jsem se k tomuto filmu konečné dostala. Dalo by se o něm napsat opravdu mnoho. Já napíšu ale jenom pár věci.

Film vznikl v roce 1983 pod vedením režiséra Tonyho Scotta. Hlavní role ztvárnili Catherine Deneuve, David Bowie a Susan Sarandon.
Dvě hlavní postavy, upírka Miriam a její upíří milenec John loví na různých místech své oběti, žijí si poklidným upírským "životem". Když najednou John začne hrozně rychle stárnout a dostane se do kontaktu s lékařkou zkoumající předčasné stárnutí - Sárou. Ta se pak dostane k Miriam...
Zvuky, syntetické, roztrhané, vibrující. Film má atmosféru strachu ukrytého hluboko pod kůži a zvláště vykreované napětí. Celá fabule je vlastně nedořečena, jakoby s otevřeným koncem. To vše by mohlo tento film charakterizovat. Kromě toho obsahuje hodně slavných scén, úplně první, když Miriam a John hledají své oběti a k tomu je doprovází Bauhaus, či jedna z nejznámějších filmových erotických lesbických scén.
I když, najde se i pár kýčovitých scén... Ale to už člověk musí posoudit sám.

moje AMV k tomuto filmu...

 


Komentáře

1 Andula Andula | Web | 16. května 2009 v 14:24 | Reagovat

tenhle film jsem viděla asi před půl rokem,bohužel s anglickými titulky...ale i tak patří k tomu zajímavějšímu,co jsem zatím měla možnost vidět :) jinak se taky těším na léto,z toho důvodu kašlu na blog...mám spoustu jiných a lepších aktivit,než pořád sedět u PC :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama