Anime - Kaleido Star

15. června 2009 v 21:29 | onni |  Zajímavosti
Nejsem žádný velký znalec anime. Nikdy jsem nebyla a nejspíš nikdy ani nebudu, protože v anime, které se mi dostane "do ruky" bývá často dost schématické. Přesto, kromě toho že od mala miluju Sailor Moon, v posledních letech mě zaujaly věci jako Inuyasha, Honey & Clover nebo Blood+. Především ale ten jeden kousek - Kaleido Star.
Proč? Tak za prvné proto, že mám jistou slabost pro dojemné příběhy o osobách s obrovskou vnitřní sílou. Za druhé proto, že je to příběh obyčejné holky, která se nakonec ukáže naprosto neobyčejná, ale ne díky nějakým nadpřirozeným či ninja schopnostem, ale právě díky svému odhodlání, síle a snům, které jí dávají křídla...

"Wings are my dream, they'll take me to the sky"Autorem nápadu Kaleido Star je jeden z režisérů a tvůrců Sailor Moon - Junichi Sato, který tento seriál prý chtěl udělat už dlouhou dobu, ale nikdy nesehnal dost peněz pro realizaci. Naštěstí se studio našlo a nakonec je Kaleido Star produkcí GONZO DIGIMATION.

Jak asi vypadá anime napsané podle schématu: "Máš sen, tvrdě pracuj, a splní se"? Takový scénář nejspíš nejde nemilovat.


Šestnáctiletá Sora Naegino má takový sen. Odmalička, když byla spolu z již mrtvými rodičmi na cirkusovém představení v americkém Kaleido Stage, se chtěla stát hvězdou tohoto pódia. Když ji věk dovolil konečně jít na casting do Kaleido Stage, přilétá z Japonska. Ale od samého začátku není vše tak, jak si to představovala. Nejdřív nestihne zkoušení, způsobí nehodu, otravuje Laylu Hamilton - velkou hvězdu Kaleido Stage, ve které vidí svůj vzor. Přesto je jeden člověk, který vidí její potenciál - šéf Kaleido Stage Kalos Eido.
Sora, aby byla do Kaleido Stage přijata, musí udělat zkoušku - musí předvést Layle Zlatého Fénixe, což nejen že je velmi těžký cvik, ale je to Leylina specialita. Sora se tedy pustí do tréninku, je velmi ambiciózní a ví, že se musí hodně snažit. Nakonec se ji její snaha vyplatí a zůstává v Kaleido Stage.
Ve stejnou dobu jako Sora jsou do Kalendo Stage přijaty Mia a Anna. Tyto tři holky se hned skamarádí.
Cesta v Kaleido Stage je těžká, náročná a jde pořád nahoru. Sora se zdá být často na konci sil, přesto ji ale její touha po splnění svého snu nedovoluje se vzdát.

http://linh.thehong.com/ar_images/kaleido_star_08.jpg
C
elý příběh se v podstatě točí kolem dvou postav - Sory a Layly.

Sora je typický příklad člověka, který má sílu udělat pro splnění svéhu snu cokoli. Je to velmi ambiciózní holka, občas až moc, ale přesto je moc přátelská. I když se zdá, že je schopná udělat všechno a jít si pro to co chce přes jakékoli bariéry - má moc dobré sdrce a raději se něčeho vzdá, než by měla svou ambicí někomu ublížit. Myslím, že by si z ní mělo hodně lidí vzít příklad, jak z jejího chování, tak z její vnitřní síly.

Když byla Sora malá, vzali ji její rodiče do Kaleido Stage na představení, kde poprvé uviděla Laylu Hamilton, známou hvězdu Kaleido Stage. Ta se pro ni stala idolem a celé své děctví ji provázela jako inspirace. Sora neměla lehké děctví, jelikož její rodiče zemřeli a začala pak bydlet se svou tetou a strýcem. Přesto je to postava velmi veselá.
Když přišla do Kaleido Stage na casting, skoro nikdo v ní nevěřil. Ale ona se díky své síle a ambicí dokázala vyšplhat až na vrchol. Přešla všechny překážky - opovržení úřadujících hvězd Kaleido Stage, nepřatelské a konkurenční chování, a také tělesné nedostaky. Dokázala vydržet těžký trénink s Laylou pro Legendární vystoupení, čí krutý Leonův trénink před Cirkusovým festivalem a vystoupení Swan Lake, kde dokázala spojít své andělské srdce s grácii a předvedla Angel's Act. Díky své píli, práci a neskonalé víře v sebe a ve svůj sen, dokázala stvořit jeviště bez soubojů a stát se opravdová Kaleido Star.

Oproti tomu, sedmnáctiletá Layla, je uznávanou umělkyní a velkou hvězdou. Kaleido Stage pro ní hodně znamená, jelikož i ona jako dítě viděla vystoupení a už netoužila po ničem jiném, než stát se Kaleido Star. Ale její otec by ji raději viděl na Brodwayi, kde po chvilkovém zavření Kaleido Stage také skončí.
Je celkem tvrohlavá a vytváří si kolem sebe dost protivniků. Jedním takovým protivníkem je Sora, která ji obdivuje. Během děje se ale, stějně jako mnoho jiných postav, změní a stane se Sořinou přitelkyní. Nejdřív spolu vystupijí v Pirátech, později, aby zachránily Kaleido Stage před bankrotem, nacvičí spolu legendární číslo. Při tréninku si Layla zraní rameno, a ačkoli se Sorou Legendární číslo předvede, již dál vystupovat nemůže. Na konci první série se tedy přemístí na dobro na Brodway.
Tehdy řekně Soře, že ona je teď jejím snem a věří, že se z ní stane opravdová Kaleido Star. Sora ji sice párkrát zklame, přesto Layla nakonec v Soru naprosto uvěrí a nazve ji svou cenou a radostí.

Krom toho je v tomto anime jestě jedna postava, má nejoblíbenější - Kejklíř.
Kejklíř je duch pódia, přidal se k Soře chvíli po tom, že přišla do Kaleido Stage. Pro většinu lidí je neviditelný, ale ten člověk, který je předurčen pro velké věci, a jehož srdce patří pódiu, ho vidí. Je vlastně takovým věštcem a rádcem Sory.
Na druhou stranu je to prostě Fool - šasek. Některé jeho počiny přivádějí Soru k šílenství a mě občas donutily k válení se smíchy po zemi. Má i tak trochu úchylné sklony ;) Je to dobrý příklad toho, že i nadpřirozené bytosti mají stejné vlastnosti jako lidé.

Scéna z posledního dílu druhé série - Swan Lake (tak nějak se mi chce u toho vždycky brečet...)


(portugalštiny si prosím nevšímat ;)

Kaleido Star je dle mého příběh, ze kterého by si měli lidé brát ponaučení - celá atmosféra tohto seriálu dáva člověku pocit, že když po něčem opravdu touží, nesmí se vzdávat a stůj co stůj za tím jít. A nakonec se ten sen splní.
 


Komentáře

1 Lúmenn Lúmenn | Web | 17. června 2009 v 15:50 | Reagovat

O tomhle už jsem slyšela. Ačkoli anime moc nesleduju, Finn se sistr jsou přímo maniaci a můžu říct, že co do příběhu a zajímavosti mě asi nejvíc dostal Full metal alchemist, znáš?

2 onni onni | Web | 18. června 2009 v 0:34 | Reagovat

jj, znam, na Animax koukam skoro pravidelne, kdyz jsem doma.. sem si vzpomnela ze se mi jeste hodne libi Hell Girl, jedno z takovych tech bubu anime, jako je i Death Note :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama