70 let po katyňských vraždách a komunisté pořád sedí v parlamentu...

3. září 2009 v 22:36 | onni
V útery to bylo přesně 70 let od začátku druhé světové války. To všichni víme, koneckonců, bylo o tom všude plno, vše se točilo kolem polských organizačních příprav, všichni byli zvědaví na proslovy různých stran. Bohužel jsem to příliš nesledovala, jelikož jsem byla na brigádě. Došly ke mně ale nějaké mediální komentáře slovních průtoků hlav různých státu. Něco mě potěšilo, něco nepřekvapilo, a pousmála jsem se nad klasickým poukazování na černou skvrnu v Polské historii, která se mimo jiné přičinila k rozebirání Československa. No ano, mě osobně se týká hlavně Zaolší, kde si Češi pořád stěžují, jak jim to oškliví Poláci v těch třicátých letech zabrali. To, že to stejné udělali Češi pár let dříve, navíc zabrali část, která odjakživa byla prostě polská (což jde logicky poznat dodnes), to už jaksi nikdo neví.
Ale o tom jsem nechtěla psát. Dnes je trochu šílený den. Zrovna koukám na program "Jste to, co jíte" na TV Prima, kde je babička, která přežila dvě světové války a vykládá o tom, jak se prali o brambory.
Chvíli předtím jsem dokoukala na polský film Katyň. Viděla jsem ho už kdysi, trochu spíše průměrný film známého polského režiséra Andrzeje Wajdy. Představuje sovětské masové vraždy polských důstojníku v roce 1940 v katyňských lesích. Ale co je důležité - ukazuje naprosto dokonale celou situaci, která vládne světem vlastně od začátku, kdy se lidi začali bít. Ten to hodí na toho, ten na toho a jedem.
Koukala jsem na to společně s mamkou, která občas až chytala stresy z toho, jaké má pocity. Věřili by jste tomu, že moje mamka, 20 let po pádu komunismu, měla pocit, že kouká na nějaký antipropagandistický film? Že vlastně ani nevěděla čemu má věřit, jak to bylo? Musela se občas vzpamatovat, uvědomit si, kde žije, že už není okupace, že to, na co se dívá, je povolený film, že když bude s tímhle názorem souhlasit, tak ji nezavřou či rovnou nezastřelí?
A já si říkám, kéž tohleto nikdy nezažiju, kéž moje děti budou žít dál v míru. Protože je úplně jedno, že se nějaký Topolánek s Paroubkem perou o nejlepší místo v chlévě, je jedno, že máme teď v republice bordel, je jedno, že máme momentálně méně peněz, kvůli blbým Američanům. Je jedno, že jsme hubení, tlustí, staří, mladí, že jsme nestihli výprodej. Je jedno, že gotika je v dnešní době prohnilá, je jedno, že se mi nechce učit na zkoušku.
Co není jedno je fakt, že KSČM je v parlamentu. 70 let po válce, tolik let po všem tom hnusu, 20 let po tom, co si Střední Evropa díky Janu Pavlovi II., Lechu Wałęsovi, Václavu Havlovi a jiným vybojovala svobodu, jsou tady pořád lidé, co tuhletu stranu volí. A nejhorší na tom všem je fakt, že mezi těmi voliči je mnoho mladých lidí.
Lidi zlatí, naše generace má sakra dobrou karmu, my máme v podstatě dokonalý život, tak proč si to kazíme?
70 let po katyňských vraždách a komunisté pořád sedí v parlamentu... zajímalo by mě, kde udělali soudruzi z NDR chybu?

http://www.wilsonsalmanac.com/images1/apr13_katyn1.jpg 


Komentáře

1 Alkeantres Alkeantres | E-mail | 3. září 2009 v 23:03 | Reagovat

Chm, mno jo. A holocaust nikdy nebyl. :D

Proč jsou komunisti pořád ve vládě? Hmmm no já ti nevím, lidi jsou kokoti, dobře se tam vyvaluje pupek, je tam v zimě teplo, v létě zima, je tam jídlo a dobře platí? Asi jo. Když se řeknou komunisté, představím si kolonu nasraných důchodců alá "za komančů bylo líp děvče!" s volebním lístkem a třešničkou na něm. Je mi z toho zle :D. A že to volí i mladí? Tak lobotomie je asi hrazena pojišťovnou.

Lidi jsou kokoti, ja to říkám pořád.

2 Mono Mono | 4. září 2009 v 21:32 | Reagovat

Už bylo ukázáno co dokáže komunismus a ten já nechci. Stačí mi, když zavzpomíná babička nebo máma..A že stoupá přízeň mladých...nevím čím to, že by si to chtěli zažít na vlastní kůži (?!) Jako by minulost nic neznamenala. Nevěřím, že by to bylo jiné, myšlenka je stejná.

3 Lúmenn Lúmenn | Web | 5. září 2009 v 19:31 | Reagovat

Oni ti ale komanči budou tvrdit, že oni nejsou ta stejná strana, že jsou jiní, lepší, reformovaní a kdesi cosi. Z toho se mi zvedá kufr...neonácky zavíráme, nakreslit hákový kříž na školní zeď neznamená dvojku z chování, ale rovnou vyhazov ze školy ale volit komunisty je normální a v pořádku. Cosi shnilého je v království českém;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama