Jen krátce o podzímním stavu :)

12. září 2009 v 13:20 | onni |  Každodennost
Podzim je nenávratně tady. A vím to i přes to, že se ještě objevují dosti teplé dny. A jak to vím? Jsem nachlazená :D
Ano, bývam nemocná vždycky, když nastane přeskok počasí, kór roční doby.
Moji rodiče včera odjeli na romantický víkend do Českého Ráje, bydlí v pneziónu na zámku. Taťka to zorganizoval jako překvapení pro mámu a přivítal ji tam kyticí růží. Mají 25 let po svatbě a já jsem šťastná, že i přes všechny problémy co kdy měli a občas mají i dnes, jsou pořád spolu. Doufám, že se dožiju chvíle kdy, stejně jako moji prarodiče kdysi, budou slavit zlatou svatbu.
Mám teď nějakou práci, čeká mě nejspíš zase brigáda. Někdy ještě jedna zkouška, která byla odsunuta, jelikož jsem byla přihlašená sama a pan profesor má jaksi shon (jak jinak).
Ale vůbec mi to nevadí, jelikož učení se po prázdninách bylo letos nějaké krušné. Je fakt, že tyto prázniny byly hodně pohodové, zvykla jsem na nicnedělání, ačkoli jsem vlastně pořád někde byla.
Teď mě čeká škola, poslední ročník, pomalu plánuju přesun do Prahy. Ti, kteří mě znají se budou asi při těchto slovech chytat za hlavu, co já v Praze? No, to je právě to, já ještě nevím :D ale vím, že se tam sežene práce asi nejlíp v celé repubice. Takže, "proč smrdět doma, když můžeme do luftu!"
Což mi taky připomíná, že se chystáme na Cimrmana, tak všichni povinně držet palce, ať se sežene lístky!
Ale zpátky k podzimu. Já osobně mám raději zimu a jaro, léto moc nemusím, jelikož je vedro, ale podzim? Tak ten mám ráda asi nejméně. Ale ne celý. Podzim, jaký je teď, ten miluju. Kdy je venku zima, ale svítí slunce, takové počasí (ačkoli mi způsobuje každoroční navchlazení), mám ráda ze všeho nejvíc.
Těším se, až v Brně půjdu za měsíc na Špilas a všude na zemi bude zlatavé lístí na já budu mít zase chuť do něj vletět jako malé dítě. Špilberg je totiž v době podzimu nejkrásnější, plno stromů a uliček, svěží vítr, vůně vlhkých listí na zemi. Ano, teším se do Brna (ačkoli se netěším na balení) a bude mi Brno chybět, jeslti se odstěhuju. Ale já se tam jednou vrátím, už jen kvůli podzimní procházce po parku kolem Špilbergu a Petrova.
Jediné, na co se v podzimu netěším, je listopad. Je už pravidlem, že je to pro mě dycky nejhorší měsíc v roce. Takže dycky si říkám, že když přežiju listopad, přežiju už všechno. A čeká mě vždycky odměna v podobě prosince, zimy, sněhu a Vánoc.:)
Jdu si tedy uvařit bylinkový čaj a asi zaspat tu svou hroznou rýmu.

podzimní Brno...

http://www.garten.cz/images_data/1765-podzimni-scenerie.jpg

(část špilbergského parku)

http://www.mojebrno.wz.cz/inka--brno-dalsi-zajimavosti-vila-tugendhat-02.jpg

http://www.mojebrno.wz.cz/inka--brno-dalsi-zajimavosti-vila-tugendhat-05.jpg

A song for today? Píseň, kterou jen tak nezapomenu... smutná ale krásná... jako podzim.

Snow Patrol - Run
zdroje fotek: mojebrno.wz.cz, cestopisy.com
 


Komentáře

1 Lúmenn Lúmenn | Web | 14. září 2009 v 10:40 | Reagovat

Lumii se taky těší na Špilas a na procházky podzimní přírodou:)

2 onni onni | Web | 15. září 2009 v 12:39 | Reagovat

Lucii taky taky taky!:))

3 Mischennka Mischennka | 28. září 2009 v 13:25 | Reagovat

Mischenka takyyyy =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama