It can't rain all the time...

22. ledna 2010 v 23:30 | onni
Po asi nejrychlejším a nejintenzivnějším zkouškovém, završeným včerejším Béčkem ze staroslověnštiny, což proběhlo formou povídání si s panem docentem o Cyrilovi a Metůdkovi, porovnávání staroslověnských spisů s mentalitou dnešních muslimů, rozebíráním slova hodina a tak dále (z čehož jsem měla dobrý pocit a cítila jsem se hrozně smart:D), a kdybych se dokázala pořádně naučit to zatracené skloňování, které prostě já se naučit asi nedokážu, když daný jazyk nepoužívám (pokud by teda zrovna někdo neměl chuť kecat se mnou asi tisíc let mrtvým jazykem, i když, ono by se možná nějací magoři našli), tak mám Áčko. Výsledný průměr mi kazí D ze slovanských literatur, ale vzhledem k tomu, že se divím, že jsem to vůbec napoprvé dala (jak já se původně těšila, když pan profesor vypsal další termín!), dopadlo to nakonec všechno lépe než jsem očekávala. Teď už mi zbývají jen dvě eseje a mám volno.
Dá se říct, že se už pomalu i řeší moje diplomka, bohužel ale jsem se už smířila s tím, že budu muset školu prodlužovat o půl roku. No co, prodloužím si mládí. Zato ale budu mít za vedoucího práce odborníka na tématiku, se kterým si dokonce i tykám. Tím vedoucím je jistá dáma, známá básnířka, spoluautorka představení Těšinské nebe a autorka překladů textů Nohavicy do polštiny.
Co mám teď ještě před sebou? Tak především návrat k zdravějšímu způsobu stravování a trochu přidání pohybu, protože ty počty čokolád se prostě někde dřív nebo později podepsat musí:D Také dohnání nestihnutých překladů, návrat k doučování a snad konečně rozjetí diplomky. Předtím mě ale čeká balet Romeo a Julie, výlet do Prahy, kde se chystám absolvovat operu Evžen Oněgin v Národním divadle. Taky jsem si řekla, že přečtu všechny ty knihy, které jsem nestihla přečíst na zkoušky a už tady mám otevřenou Pikovou dámu od Puškina. Sečteno, podtrženo - čeká mě plno kultury. Tedy, alespoň co se nejbližší doby týče a taky mého momentálního rozpoložení, protože je úplně jasné, že mě dřív nebo později zasáhne moje nemoc největší - lenost.
Dnes v noci vypadá měsíc jako meloun. Možná, ačkoli jsem unavená a snažím se dohnat spánkový deficit posílený třítydenním stálým stresem, a budu koukat na nové objevující se hvězdy a souhvězdí.
Trochu jsem zase dumala nad tím vším co se kolem mě děje. Okolí Vánoc a Nového roku nebylo zrovna nejveselejší, hned první týden v novém roce jsem šla na pohřeb. K tomu se přidala nemoc mojí sestry, která nejspíš bude muset na nějakou dobu přerušit studium. Rodiče mají také menší problémy s mým adolescentním bráškou, kterému jaksi začíná být všechno jedno a odráží se to na jeho výsledcích ve škole. Takže, je mi vlastně i dost líto mojí mamky, protože ona si všechno hodně bere. Vedle toho všeho se ale mně daří dělat všechny zkoušky napoprvé a ještě s dobrým výsledkem, taky se už vystříbřuje situace kolem mého ukončení výšky. Tak nějak celkově jsem teď hodně v klidu. A tak si říkám (není to sice žádná převratná myšlenka, ale já si takové věci prostě musím opakovat) - člověk by se měl asi dívat na věci, které se mu dějí, s větší dálky. Snažit se vidět to, že ta rovnováha se nemusí týkat pouze nás samotných, ale že zasahuje mnohem dál. Nevím totiž, jak by moje milovaná máti snášela k tomu všemu ještě moje problémy ve škole, které v podstatě ani nemůžu úplně ovlivnit. Jedno, co ve mně tvoří jakési rozpolcení je přání zdraví sestře a vzpamatování se mého bratra, které může souviset s tím, že se opětovně přestane dařit mě. Jinak řečeno, ono když se člověku, který je smolař, nějak záhadně najednou hodně daří, říká si, že kdy zas přijde nějaká katastrofa.
Ale zdá se, že moje smůla poněkud opadá a začíná se blýskat na lepší časy. Jak bylo řečeno v jistém filmu - IT CAN'T RAIN ALL THE TIME. Navíc, nejspíš jako jedna z mála, mám obrovskou radost z momentálního počasí a směju se katastrofickým zprávám v TV o tom, jak ta troška sněhu komplikuje všem lidem život. Ovšem, raději to zaklepu :D
 


Komentáře

1 Anča Anča | Web | 23. ledna 2010 v 9:27 | Reagovat

:) Gratuluju ke zvládnutí zkoušek, které dopadly nad tvé očekávání ;) A co se čokolády týče.... já už jsem jí naštěstí vyškrtla úplně, je to hrozně návyková "droga" :D

2 Elysia Elysia | Web | 23. ledna 2010 v 11:22 | Reagovat

taktez gratuluju:) a doufam, ze i ostatni problemy se brzy vyresi a prestane prset uplne:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama