"Pre-jarní" startování

10. března 2010 v 12:41 | onni |  Každodennost
Po chvilkovém závanu jara je zima opět zpět. Ne žebych to pořád říkala a ne žebych byla asi jediná, kdo nebyl tak naivní žeby si myslel, že v únoru už bude jaro a samozřejmě mě serou lidi, co si stěžuji na sníh v zimě, ale co nadělám.
Každopádně, březen začal, a ať už je počasí jakékoli, moje tělo dobře cítí, že se blíží jaro. I když byla zima po dlouhá léta mým oblíbeným ročním obdobím, v poslední době se to změnilo a dlouhá zima i na mně působí nepříjemně (i když samozřejmě, letos se o dlouhé zimě nedá ani mluvit). Jaro samo sebou ještě jen tak nepříjde, počítám že ještě na moje narozeniny bude u nás v horách sníh, ale každopádně se začátkem března jsem se pomalu ale jistě začala budit ze zimního spánku. Dokonce jsem začala chodit mezi lidi, setkávat se se starýma známýma, pít pivo aniž bych po čtyřech půllitrech upadala do letargie. Když se procházím venku, musím přivírat oční víčka, protože slunce začíná být výš a výš a mně z toho po zimě bolí oči. V noci jde konečně zase vidět hvězdy, a tak jsem shlédla Spiku a Saturn, a dokonce už vylézá i Vega.
Momentálně mám před sebou perspektivu několika docela zajímavých měsíců. Na jednu stranu se už snad konečně něco hnulo s diplomkou, na druhou stranu i v osobním životě se toho bude dít. V dubnu mně čekají moje 24. narozeniny (jak já si občas připadám stará :D), pak jedu do Lužického Srbská, opět do Prahy na prvního máje, kde se opět projdem kolem stánků ODS, vyjedeme na Petřín, prohlédnem Cimrmanovo muzeum a pak hurá na lodičky! (snad bude počasí), no a pak nejspíš ještě menší výlet do polského Zakopaneho. Dále mám před sebou vlastně poslední zkouskově, a jak nad tim tak premýšlím, nemám letos žádnou zkoušku ani test, jenom samé eseje. Holt, tak to bývá, když studujete poslední ročník. A co bude pak? Již podruhé měsíc v Bulharsku. Všechno to mi připomíná, že musím začít někde shánět peníze, protože můj momentálně nastartovaný život mě asi bude taky něco stát. Ale co, peníze dycky nějaké byly :)
Opět nechci nic zakřiknout, ale snad se něco neposere. Ale zatím mám štěstí, vyhrála jsem na Aukru tři nové-staré vinyly, v tom Arethu Franklin a Thriller, tak se budu radovat aspoň z toho :)

 


Komentáře

1 Anča Anča | Web | 14. března 2010 v 7:38 | Reagovat

já už se na jaro táák těšila.... bohužel. ovšem tahle změna počasí mi přivolala akorát nemoc. naštěstí ta je zažehnána a já si vinnou několika faktorů připadám jako ten nejšyťastnější člověk na světě :D možná by se jaro mohlo dodstatvit na ty moje narozeniny - 7.4.... hih,m zrovna ten den jedu na krejský kolo dějepisný olympiády, tak by mi svítící slunce a probouzející se příroda přinesly to správné ropzpoložení, které ke zdolání olympiády potřebuju :) jinak koukám, že máš krásné vyhlídky :) takového cestování :) mě bohužel čekají maxiámlně příjmačky, hrozně si nevěřím, takže... to není moc pěkná vyhlídka.jo a jak si psala u m na blogu, že v Anglii zmizely informace o holocaustu z učebnic... tomu se mi snad ani nechce věřit. To už je fakt moc :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama