Další volby za námi...

29. května 2010 v 22:36 | onni
Máme za sebou opět volby do poslanecké sněmovny. Zajisté již všichni ví, jak to dopadlo. ČSSD 22,08%, ODS 20,22%, TOP09 16,70%, KSČM 11,27% a VV 10,88 %.
Před delší dobou jsem si přehodila domovskou stránku ze Seznam.cz na Google News, kde mám nastavenou kombinaci zpráv z Polska, Česka a ze světa, tedy vidím jen nadpisy a dál už většinou neklikám. Vyhnula jsem se tímto věčnému rozčilování nad většinou poněkud imbecilních příspěvků v diskusích Novinek a celkově dá se říct jsem politickou scénu přestala sledovat. Honest, musím říci že nádpisy v Google News bohatě stačí.
Dnešní den jsem ale sledovala vlastně už od dvou hodin CT24 a na notebooku jsem měla otevřenou stránku s grafem, která se každých pár minut aktualizovala. U prvních průzkumu to vypadalo dost nadějně, první výsledky však vypadaly poněkud jinak. A tak jsme s Alkeantres s radostí sledovaly, jak procenta, i když jen po setinách, padají u socialistů a komunistu, a naopak stoupají u stran z opačného pólu. Ačkoli, bylo jasné, že vítězství ČSSD ve většině krajů už se nebude dát zvrátit (stěhuju se do Prahy, fakt).
Když se ale začaly výsledky dvou vedoucích stran přibližovat, nálada se začala měnit. S Alkeou jsme začínaly počítat a najednou to nevypadalo tak hrozně. Když vedle odstupujících předsedů rezignoval nakonec i Jiří Paroubek (což bylo na začátku v podobě fámy jen malé světýlko ve tmě), radost byla ihned na místě.
Možná bych měla napsat něco o tom, jak teď vidím budoucnost tohoto státu. Ale nenapíšu to. Analyzovat situaci jsme přestala už dávno. Mně stačí, že mám radost z toho, že ČSSD sice vyhráli, ale je to vítězství, které se moc slavit nedá. De facto nemají s kym vytvořit koalici. Na druhé straně pak Petr Nečas velice pozitivně zapůsobil tím, že přiznal chyby ODS a uznal také to, jak na občanské demokraty udělali voliči "tytyty". Karel Schwarzenberg jako "absolutní vítěz" také vyvolal hezký úsměv na tváři a vůbec úspěch TOP09 je sympatický. Věci Veřejné se svými 24 mandáty budou zajisté zajímavým zpestřením sněmovny. Celková potencionální koalice bude ve směru pravicovém a to už něco znamená. Je možné, že teď nějakou chvíli budou střádat ti sociálně slabší, ale nelze vyhovět všem a v tomto případě jsou takovéto obětí nutné.
Jistě, bylo by skvělé, kdyby ČSSD nevyhrála, kdyby VV předhonili o to jedno procento KSČM, ale člověk nemůže mít všechno. Já za sebe musím říct, že jsem s výsledky (a také následky) letošních voleb více než spokojená. Uvidíme co bude dál.
 


Komentáře

1 Elysia Elysia | Web | 7. června 2010 v 19:04 | Reagovat

tak sem byla spokojena a to jyrkovo odstoupeni sme doma oslavili flaskou vina:D

2 onni onni | 8. června 2010 v 13:15 | Reagovat

no, u nas ten den byla celobarakova kocovina, krome me samozrejme, takze flaskou by se to asi neslavilo :D
ale jinak se to slavilo velkym usmevem:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama