The Sims

22. května 2010 v 17:05 | onni |  Nostalgie
Když pominu animované produkce Walta Disneye a Dona Blutha (a vlastně obecné pohádky), tak jsou pro mne nejvíce nostalgickou věcí práve The Sims. Jistě, jako malá jsem hrávala spoustu her na starých počítačích (Apogee, Commander Keen, Prehistorik atd.) a taky na Nintendu, přesto právě první řada SImů ve mně zanechává dodnes takové pocity, že slyším jemné jednoduché vuky piána a hned si v zpomenu na hudbu, která se rozeznívala, když u datadisku Hot Date simíci nakupovali.

Hra uviděla světlo světa v lednu roku 2000. Tento simulátor života byl navržen Willem Wrightem a vydám firmou Maxis. Jedná se o nejprodávanější hru na PC všech dob.

Datadisky:

Livin' Large
House Party
Hot Date
Vacation
Unleashed
Superstar
Makin' Magic


Samozřejmě pro ty, kteří si už zvykli na Sims 2 (případně trojku, kterou já osobně nemusím vůbec), nebo jedničku nikdy nehráli, se můžou The Sims zdát poněkut krkolomní. Grafika je samozřejmě chatrná, na výběr má člověk jen pár postaviček, rozložení částí domů jsou poněkud nepřesná, pohyby i interacke a hlavně absence většiny z reálného života, můžou v dnešní době nudit. Ve své době ale, konkrétně mě, tato hra dokázala přikovat k počítači na dlouhé hodiny. Ale já mám dodnes občas takvé tendence si tu hru sehnat a zahrát, hlavně proto, že jsem kdysi měla asi jen dva datadisky, a tak spoustu věcí nemám ani prozkoumanou.

Zatím si ale pouštím na Youtube "soundtrack" z The Sims, která nevím proč na mě působí jako nějaká relaxační hudba...:)

Zabíjení Simíků... samozřejmě jedna z největších zábav :D


Rodina Gothových (zde by mohly být nějaké narážky o tom, že kdo hrát jako malý nejvíc s touhle rodinou, ten se již gothem narodil :D)


Stavění domůSamozřejmě podobných videí je na YT mraky... a když si je tak prohlížím... chmm... zkusím najít staré instalační CD :D

 


Komentáře

1 Huntmaster Huntmaster | 22. května 2010 v 20:48 | Reagovat

Jo jo, na starých hrách jsem ještě pořád závislý. Hlavně na Playstation 1 bylo spoustu výborných her, dnes už to je bída.
Sims jsem kupodivu nehrál, protože mi to přijde jen jako hra na cheatování:D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama