Film: Desert Flower - Květ pouště (2009)

12. listopadu 2010 v 21:51 | onni |  Creativity
Ačkoli měl tento film premiéru už nějaký ten pátek tomu, dostávám se k tomu teprve teď, protože prostě teď jsem si na to vzpomněla.

http://www.fondationppr.org/media/en/home/en_8682e12a55cca06b053fcaece4379f1c.jpg

Režie: Sherry Horman
2009
Velká Británie/Německo/Rakousko

Dnes již docela známý příběh Waris Dirie, dívky, která měla bohužel tu smůlu, že se narodila jako žena, a že se narodila v Somalsku, kde byla jako dítě obřezána a měla být v útlem věku provdána za muže několikrát staršího než je ona. Měla ale také to štěstí, že dostala do vínku velkou krásku a ještě větší odvahu. Jedné noci se totiž rozhodla uprchnout a svůj osud hezky zamíchat. Nakonec se dostala až do Londýna, kde nejdříve pracovala kde se dalo, až si ji v McDonaldu všiml jeden fotograf. A tak se z vyhublé, chudé dívenky, která nevěděla nic o vymoženostech dnešního moderního světa, stala světoznámá modelka. A její boj proti praktikování ženské obřízky na celém světě mohl začít...

Film je natočen podle autobiografické knihy Waris Dirie (jejiž jméno v překladu znamená práve Květ pouště) a líčí nesnáze života domorodců v Africe. Na první pohled idylické pustiny Afriky v sobě totiž skrývají mnoho zlého, s čímž se, vzhledem k mentalitě místních lidí, bojuje opravdu velice těžce. Přesto se občas najdou hrdinové, jako je právě Waris Dirie, díky niž byla obřízka na příklad v několik státek Afriky a Asie zákonem zakázána.

Celou scenérii doplňuje geniální hudba Martina Todsharowa, a také nádherná představitelka hlavní role - Lyia Kebede. Film rozhodně doporučuju všemi deseti.

Trailer


Ukázka se soundtracku


O filmu na fdb.

Můj starší článek o ženské obřízce zde.
 


Komentáře

1 Elysia Elysia | Web | 18. listopadu 2010 v 20:32 | Reagovat

pribeh znam, film vypada slibne, tak hura na ulozto:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama