Song for Today: Blue Effect - Sluneční hrob & vše nej do nového roku

31. prosince 2010 v 13:32 | onni |  Hudba
Nejsem fanouškem silvestrovkých oslav. Naposledy jsem se na Silvestra zryla s partou asi v 16. Když mě pár let tomu sestřenice vytáhla na silvestrovskou pařbu do Polska, skončilo to tak, že jsem přechod do nového roku strávila sama v pokoji a koukala na film. Dlouhá léta jsem tedy trávila Silvestry sama doma. Nemužu tvrdit, že by mi to nevyhovovalo, ba naopak, akorát mě vždycky přepadl smutek způsobeny absencí nějaké té osoby vedle mě. Letos to ale bude jinak. Jak? To se uvidí...
Na konci roku mě ale přepadají tendence vzpomínat spíše na to špatné, co mi rok dal, a ne na to dobré. Ani nevím proč, třeba to vychází z mých sebedestrukčních sklonů a tím pádem bývá veškerá moje snaha o dobré vzpomínky zadupávána do země. Ale proč vlastně? Vždyť i když už první den roku 2010 začal špatnou zprávou, zažila jsem letos neskutečné množství skvělých okamžiků. Ať už je to sjíždění zasněženého Pětřínu po zadku s člověkem, který je už další rok mým nejbližsím přítelem, nebo vznik citu, který mi byl po dlouhou dobu cizí (částečně i z vlastní vůle) a s tím svázané krásné chvíle.
Jak už jsem psala před Vánocema, letošní rok byl pro mě dost průlomový. Vlastně jsem se vůbec nenudila, protože se pořád něco dělo. A měnilo. Když jsem si na začátku roku vykládala tarot, zapsala jsem si hesla, která měla symbolizovat celý rok a podle kterých jsem se měla řídit:
Všechno má nějaký důvod.
Vše je uspořádání podle nějakého vyššího principu.
Vše má nějaká pravidla a harmonii.
Pochopit vyšší zákony a dodržovat je.
Vidět detaily, vidět i to nepatrné, abychom pochopili to velké.
Tohle se mi, dá se říct, povedlo. A nyní, ke konci roku, kdy mě ze všeho nejvíc přepadá nostalgie, si k dumání pouštím píseń od Blue Effectu, což je dle mého nejnostalgičtější skladba, jakou jsem kdy slyšela.
Jsem zvědavá, co mi další rok přinese a zda budu opět schopná si uvědomovat, že vše má nějaký důvod.
Přeji každému, kdo občas navštíví můj, aby nebyli zklamání tím, že jim rok 2010 nepřinesl to co chtěli a že jim to dost možná nepřinese ani rok 2011. Protože jim pravděpodobně přinese něco jiného, co se nakonec ukáže tím správným ;)


 


Komentáře

1 Anča Anča | Web | 1. ledna 2011 v 18:27 | Reagovat

to je tůze milé přání :) leč v kombinaci s touto písní ve mně vyvolává neskutečný smutek... kdo ví proč, co se minulého roku týče, nemám si nač stěžovat...

každopádně doufám, že sis letos ten jinak strávený Silvestr užila, minimálně tak, jako jsem si ho užila já.

a nyní, bez jakéhokoliv nápadu a originality, vyřknu... Přeji TI šťastný nový rok  :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama