Další chytrý článek do sbírky

18. května 2011 v 13:56 | onni |  Každodennost
Byla jsem v Praze. Bylo nádherné počasí a snad poprvé co jsem tam byla jsem nespala do 11 ale vstávala už v 8 a v poledne už byla na Petříně. V létě jedu do Práglu zase na týden a můsím vše naplánovat tak, abych nebyla po jednom dnu běhání po pražských památkách hotová. Holt, stárnu.
V sobotu mě čeká balet. Spící krasavice od Čajkovského. Neumíte si ani představit jak moc se těsím, tu hudbu miluju (pokud někdo zná Sleeping Beauty od Disneye, jedná se právě o hudbu, jež byla v té pohádce použita). Tolik z novinek.
Přemýšlím, kdy naposledy jsem takto postupně přestávala psát na moje stránky. Od svých asi 17 let jsem vždycky nějaký blog měla a tuším doteď existuje jenom jeden. Pamatuju si svůj první blog tady, kde jsem třeba dávala hlášky jistého profesora brněnských uměnověd, ale hlavně to byly stupidní články prvních zloghotyček. Přesně si pamatuju, kdy a proč jsem ho smazala a co vzniklo pak. A pak, a pak další. Tenhle se dřží a nemám v úmyslu ho mazat už jen proto, že díky němu vím, kdy loni a předloni napadl poprvé sníh.
Faktem ale je, že přestávám mít potřebu psát. Dostávám se postupně do fáze, kdy mě rozčiluje pořád míň a mín věcí. Stává se ze mě člověk, který tráví čas u počítače jen když kouká na seriál/film a nebo si dlouho vykládá s partnerem přes Skype. Když si přojíždím iDnes, v podstatě už přestávám číst zprávy o politice a diskuze pod články pročítám abych neusnula v práci. Přestávám se za pár let vidět ve velkoměstě a vidím se jak sedím na ratanovém lehátku s krémově bílou matrací na zimní zahradě mého malého domku někde mimo centrum, čtu si knížku Albus Potter a záhada Facebooku, když vedle mě sedí chlap s notebookem, hraje WoW IV s pátym datadiskem. Jistě, nevíme kde budeme za pět let, třeba budu do té doby sedět v prácí v Práglu a makat pod tvrdou rukou Alkeantres.
Ačkoli jsem se už asi 3 měsíce pořádne nevyspala, protože víkend mi k tomu nestačí (potřebovala bych alespoň týden), dostávám se do podivuhodného klidu. Najednou jsem to já, kdo říká jiným, ať se zbytečně nerozčilují, nenechávají se vyprovokovat, aby si zbytečně netrhali nervy, nebyli ve stresu, který nemá dobrý vliv na zdraví a prostě ignorovali idioty. Protože nakonec na tom stejně vyjdou nejhůře oni sami. Jako když můj milovaný hodil po své sestře konvici, která se přitom rozbila a teď jí musí zaplatit. Nasere.
A tak jsem se dostala do stádia, kdy jednou za dva týdny napíšu na blog něco málo o svém životě, nějakou šíleně chytrou myšlenku o vztahu, jakto ve všem nacházím smysl, učím se trpělivosti a řeším pouze jakési vnitřní osobní problémy se sebou samotnou. Zajímalo by mě, jak dlouho mi to vydrží.
Nebo možná právě proto, že jsem nevyspaná, přes týden nemám na nic čas ani chuť, nemám vlastně ani sílu řešit nějaké obrovské problémy tohoto světa. Na některé blogy idiotů se dívám v práci, když se nudím, s tím že už to vlastně ani nečtu pokud mě nechytne titulek, a doma si na ně už ani nevzpomenu. O tom, co se teď děje na české politické scéně mám jenom základní informace a většinou je hned vypustím ven. Ne, žeby mě snad vůbec nezajímalo, jaky bordel v téhle zemi je. Jen prostě nemám sílu o tom přemýšlet. Chci si číst, chci poslouchat hudbu, koukat na filmy, chci hrát WoW nebo Sims 3, chci sedět venku na houpačce s panem ajťákem, chci si s ním zajít na pivo nebo do kina, chci si s ním povídat o všem možném (pokud u toho zrovna jedne z nás neusíná), a nechci se u toho rozčilovat kvůli věcem, které stejně neovlivním. Kdysi jsem si myslela, že se dá věci změnit jen tím, že se bude pořád hučet do idiotu a snažit se je přimět přemýšlet. Občas se to podařilo. Ale to byly vlastně případy, kde idiocie nebyla vrozená, ale dána spíše špatnou výchovou nebo špatným okolím. Bohužel počet vrozených idiotů na světe stále převládá. Tehdy jsem byla student, který v podstatě nic neřešil a měl spoustu času na to, aby ním mohl plýtvat.
Nyní už student nejsem. Takže píšu opět nějaké hrozně dospělácké myšlenky a stavím se tady zase kdovíkdy.
Třeba je to všechno jen tím, že je venku hezky a mi se prostě nechce sedět u kompu.

Síjá
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama