Jak jsem to s tou gothikou vzdala...

27. května 2011 v 16:34 | onni |  Každodennost
Dnes jsem narazila na několik vět: "Autor sice už bojovat nadále nejspíš přestal. Ano, má pravdu - pozeři byli a budou, ať už jim budeme pořád nadávat slušně i neslušně. Ale pořád lepší se angažovat, než jen nečinně přihlížet."
Nečinně přihlížet... Chm.
Ale hezky od začátku.

Na blogu Monnicy Otmili, jejíž článek o gothice se nedávno objevil na webu Krasna.cz, jsem narazila na toto http://me-for-all.blog.cz/1104/krvave-blogisky. Nevím, kde autorka vyhrabala blog http://ihateyouallwoe.blog.cz, ale samozřejmě vím, že ten blog pořád existuje, protože máme s Alkeantres občas nostalgické sklony. Ostatně, minulý rok jsem tady o tom psala (http://nicewalk.blog.cz/1003/i-hate-you-all-woe-aneb-gotyc-je-upa-zupa).
Přijde mi, jako by to bylo snad milion let tomu. Ten pocit mám ostatně vždycky, když si vzpomenu na moje roky s gothikou. Pamatuju si, jak jsme s pár lidma chodili na diskuzi na stránkách issabelkaa.blog.cz (nebo tak nějak). Figurovala jsem tam já, Alkeantres, Dryu a Shadow. S Dryu jsem se poprvé potkala na MORu roku 2006, s Alkeantres to stejné léto. Už ani nevím, kdy přesně se objevil Shadow. Setkávali jsme se na chatu na lide.cz s dalšími lidmi, někteří z nich se pohybovali na hranici metalu a pózy a tíhli k tomu, aby měli v gothice jasno, jiní byli již předem ztracený případ. Když se člověk dlouhé měsíce pohyboval na internetu mezi dost velkýma idiotama, občas z toho začal asi sám blbnout. A nebo z toho byl unavený, to by odpovídalo více. A aby svému mozku alespoň trochu ulehčil, začal ze sebe sám dělat debila. Začaly vznikat diskuze, které už samotným způsobem vyjadřování pro nezasvěceného tvořily obraz skupiny naprostých kreténů, nemluvě o tom, jaká témata jsme rozebíraly. Jedna taková diskuze je dokonce stále zaznamenána a najdete ji na stránkách DE v sekci Humor (http://darkentries.wz.cz/historie.html).
Idocie tehdejších zloblogů neměla hranic. Vážně. Možná si to málokdo už pamatuje, ale mohli jste tam opravdu najít lidi, co věřili tomu, že jsou upíři. Jeden vedle druhého kopírovali články, často i články, které v podstatě dávaly smysl, takže je jasné, že to blogeři ani nečetli. Byla to pohroma, to co se objevuje dnes, je slabý odvar. Dnes se lidé hádají v podstatě kvůli gothic metalu a dark artu, tehdy ti puberťáci věřili, ž true gotycy jsou ti, kteří byli alespoň jednou zavření na psychině. Veřejně hlásili, že gothická hudba je jen a pouze Cradle of Filth, psali jeden vedle druhého stejné básničky i povídky o tom, jak se s někým milovali na hřbitově. Byli přesvědčení o tom, že endogenní deprese je stav naprosto neřešitelný a naprosto spjatý s gothickou subkulturou. Samozřejmě nechyběl satanismus, ke kterému ta děcka přišla bůhví odkud. A na žádném blogu nechyběla rubrika "vampirismus". Ano, napsaný s měkkým. Nejen, že měli na blozích plno článků o sebepoškozování, kde prohlašovali, že žiletka je jejich nejlepší kamarádka. Oni úplně normálně psali o tom, že se navzájem řežou, pijou si krev a že to je ta správná gotika. Stav mysli, woe. A pak se divili, že je někdo chce zavřít do cvokárny. No a když už je tam někdo zavřel a oni se vrátili, hrozně s tím machrovali.
Naproti tomu ale nebylo nic. Nevím kolik lidí si to pamatuje, ale původní verze stránek Sanctuary CZ obsahovala sekci Satanismus. A ještě v tom roce 2007, ba dokonce 2008, jste si na stránkách mohli přečíst o kapelách Nightwish či Within Temptation, ba dokonce se tam objevovaly zlobásníčky. V tomhle jsme žili. V prostředí, kde se nedalo najít žádný web, kde by se nenacházela alespoň jedná mylná informace.
Možná to bude znít pro někoho namyšleně, ale nebýt nás, nejspíš by se to samo jen tak nezměnilo. Víte na příklad, že podoba CZS (ne dnešní, ale ta asi dva roky stará) je z jisté části má zásluha? V roce 2007 jsem se seznámila s Ezechielem a začala s ním rozebírat právě to, jaký vliv jejich stránky mají a oni to začali postupně měnit.
Se samotnými Dark Entries bylo hodně práce. Už na začátku jsme čelili kritice, že se snažíme dělat konkurenci. Samgarr dokonce poukázal na to, že důkazem je stejné seřazení fóra na DE, jako je na CZS. Nejen, že se to dálo očekávat, vzhledem k tomu, že se jednalo stejnou tématiku, ale toto fórum, známe jako Batcave Forum vzniklo dávno předtím, než vznikl samotný nápad DE. A Samgarr byl samozřejmě členem.
Ale to už je dávno. Beztak si to většina ani nepamatuje, to jen já mám, občas až otravnou, příliš dobrou dlouhodobou paměť.
Když jsme občas byli z toho všeho unavení, dělali jsme si ze všeho srandu. Byli jsme parta kámošů, kteří měli společného "nepřítele" a způsobů, jakým proti němu bojovat, bylo hodně.
Tak vznikl blog I hate you all woe. Většina článků vznikla náhodně ve chvíli, kdy se právě vedly recesní diskuze. A nebo jinak. Když Alkeantes překládala nějaký článek pro DE a hodila to do PC Translatoru, vznikl pojem pošta punk (post-punk). Kdysi dávno, už nemám tušení jak, vznikla hláška "Čím víc židlí, tím víc gotyk". A podobných nesmyslů vznikala hromada. A tak vznikaly články na blogu. My jsme se tomu smáli jako magoři, byl to pro nás odpočinek.
A i když je jasné, že se jednalo o recesi, bylo nám stejně jasné, že to hodně lidí vezme vážně. Vlastně, možná to byl i účel. Chtěli jsme co nejvíc poukázat na všechny ty hovadiny, které se v české gotice ukazovaly. Třeba jsem vzala jednu úplně normální fotku jedné katedrály, kterou jsem udělala během výletu v Polsku. Upravila jsem ji tak, aby vypadala co nejvíc bububu, čímž jsem ukázala, že dělat dark art je v podstatě naprosto jednoduchá věc a nic uměleckého na tom není.
Historie samotného DE byla už probírána tolikrát, že je to už nuda. Každopádně jednoho dne už tohle všechno bylo tatam. Každý už máme svoje životy, práci a nové kámoše. V dnešní době se objevili další, kteří tak nějak převzali naší prácí. Nevím jak to bylo u jiných, ale u mě osobně to zapříčinila hlavně jedna věc - měla jsem mezi českýma gothama přátelé a nějak jsem se v nich zklamala. Neřeknu, že ze dne na den, ale byla to vlastně otázka několika měsíců. Uvědomila jsem si, že kvůli tomu, jak je česká gotická scéna málo početná, tak se chová jako společenství maloměštáků. Všichni se znají, jeden nadává na druhého, jeden pomlouvá druhého a přitom když se sejdou, jsou najednou super kámoši. Nemluvě už o sexuálních vztazích. Když jsem tohle začala vidět, uvědomila jsem si, že k tomu nechci patřit. Na nějakou dobu jsem dokonce gothickou hudbu ani neposlouchala, nějak to nešlo. Ukončili jsme dění kolem DE. Trápilo mě to, v podstatě jsem se dne na den opustila komunitu, ve které jsem žila, ze dne na den jsem se vzdala mého smyslu života. Ale věděla jsem, že jsem udělala dobře a pak jednoho krásného dne jsem pocítila zvláštní klid.
Trvalo ještě hodně dlouho, než jsem to, jak někteří říkají, vzdala, ale nakonec to přišlo. Nevím ale, jeslti "vzdala" je to pravé slovo. Protože já nic nevzdala. I nadále, jakmile narazím na nějakou špatnou informaci, snažím se ji napravit. Rozdíl je v tom, že ty desinformace už cíleně nevyhledávám. Nedošla jsem k tomu, že předělávání pozérů nemá smysl, ačkoli je idiocie často vrozená. Došla jsem k tomu, že JÁ je už předělávat nechci. Bylo to čistě subjektivní a soukromé rozhodnutí. Rozhodla jsem se, že si nechci kazit zdraví stresem a nedostatkem spánku (asi každý zná vysedávání u netu po nocích). A hlavně - v mém životě se událo tehdy tolik mnohem důležitějších věcí, že mi věci kolem gothiky začaly připadat naprosto banální.
I stále teď se takové věcí dějí. Za posledních pár měsíců (až rok) došlo k několik změnám, udělala jsem několik rozhodnutí, u kterých jsem se bála, že budu litovat, ale vybrala jsem si správně. Začala jsem prostě a jednoduše řešit mnohem důležitější věci než blbé zlopuberťáky.
Jak jsem psala již několikrát. Každý máme svoje malé bitvy. Tohle byla moje bitva, kterou jsem začala sama a postupně mi v tom začínali pomáhat jiní. A myslíte si, že jsem tu bitvu vzdala a odešla poražená z bitevního pole? Ani náhodou. Důkazem mého vítězství budiž třeba i výše zmiňovaný článek na Krasna.cz.
Jen mě docela dostala ta věta "Ale pořád lepší se angažovat, než jen nečinně přihlížet." Stálo mě to hodně práce, abych dokázala to, co jsem dokázala. A to jsem na to pak ani nebyla sama. Zabralo mi to hodně času a nervů, ale přivodilo o několik zklamání. Myslím, že jsem se angažovala až až. Teď ať si ty bitvy bojují zase jiní.

 


Komentáře

1 Elysia Elysia | 27. května 2011 v 20:40 | Reagovat

udelalas toho vic nez dost, ze tenhle boj asi nikdy nebude mit konce je jasne, ale je treba predavat zezlo mladsim generacim, je jasne, ze nebudes do padesati vysedavat u pc a vyhledavat krvave blogisky aby ses snazila napravovat zlodeti...vlastne si myslim, ze na to jak si byla "zla a kruta" uz kdekdo zapomnel a naopak s odstupem casu zacinas ziskavat hrdinskou povest, mezi temi, co o tom neco vedi, kterych uz je dnes i urcite vic nez za casu tveho boje:)

2 onni onni | Web | 27. května 2011 v 20:58 | Reagovat

[1]: chmm, tak to rada slysim :) ja se samozrejme uz v tehle komunite vubec nepohybuju, s temi nekterymi, se kterymi jsem jeste obcas v kontaktu se o tom moc nebavim, protoze jsou na tom podobne jako ja - taky uz nemaji prehled o tom, jak ta gothika na netu vypada.
A vis jak, jednoho dne, kdy uz budou mrtvi vsichni Murphyove a Johny Slutove a in bude zase neco uplne jineho, uz nikdo nebude ani vedet, ze nejaka onnea byla. Ale ja o tom treba budu jednou vykladat svym vnoucatum :D

3 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 28. května 2011 v 13:49 | Reagovat

Onni, tou větou o angažování jsem NEmyslela tebe, že nečinně přihlížíš. Jak píše Elysia, udělala jsi toho dost, už se ani nedivím, že tě to po těch letech nebaví. Bůh ví, co o tom budu tvrdit já, až mi bude pětadvacet.
Jsou lidi, co někde vidí blbost, ale radši se k tomu ani nevyjádří i když ví, že jde o hovadinu.

4 onni onni | Web | 28. května 2011 v 15:01 | Reagovat

[3]: nj, asi jsem si to vzala moc osobne.
Jde hodne videt, ze jsi jeste mlada. Clovek ma uplne jine idealy. Nerikam, ze jakmile dospeje tak vsechno vzda, ale uvedomi si, co je doopravdy dulezite. Uz kdysi, kdyz jsem narazila na gothy ve starsich letech, mi na nich neco nesedelo. Jakoby se nekde zasekli. Uz tehdy jsem vedela, ze takova byt nechci, takze jednou to prijit muselo. Asi jsem proste dosla do nejakeho stavu klidu, rikam to porad, proste obcas jenom oprasim CD Bauhaus nebo Joy Division, kouknu na to, usmeju se... ale do hi-fi vlozim Marvina Gaye :)

5 Matt Foxiss Matt Foxiss | Web | 29. května 2011 v 10:34 | Reagovat

Pekný článok, našiel som si naň čas. Popravde som v tom období nemal ešte prístup k internetu, takže ma táto zloghotická vlna akosi obišla. Ale keď to tu čítam (a to sa ti musím poďakovať, že môžem takto nahliadnuť viac do minulosti), tak skutočne dnes sú dezinformácie ohľadom subkultúry omnoho menšie, než boli vtedy.

Každý má svoje rozhodnutia, však preto sme tu, nie je nič, čo by nám niečo mohlo prikázať, či zakázať v tomto zmysle. Pamätám si ale tvoje komentáre spred 2-3 rokov a nejaké doťahovačky na mne už neznámych blogoch. Každý potrebuje odpočinok :-) Ten tvoj bude rozhodne zaslúžený.(a tak, občas fakt len kecám, hlavne keď píšem prvý komentár človeku, ktorého nepoznám a ktorý nepozná mňa :-D)

6 onni onni | Web | 29. května 2011 v 17:36 | Reagovat

[5]: Diky.
Ja jsem prave rada za to, ze porad ten nas recesni blog existuje, i ze existuji dal Dark Entries. Obcas mam proste naladu a projizdim si ty stranky a treba si i rikam, co se mozna dalo udelat jinak.
No, v dobe pocatecni zlogotycke vlny teprve zacinal byt internet vsude dostupny, ja ho napriklad na koleji nemela, vysedavala jsem ve skolni knihovne. Problem te doby totiz spocivat, pokud jde o internet, v nemoznosti tu "true" goth hudbu sehnat. Dnes staci do googlu zadat interpreta a pokud uz clovek jenoduse nenajde alba ke stazeni, najde alespon nejake skladby na YT. Proto je to dnes i jednodussi. Kdyz jsem chtela kdysi zlogoticakum ukazat, jak zni goth hudba, musela jsem je donutit aby si to horko tezce sehnali. Dneska staci hodit odkaz. Je to hodne velka vyhoda. I celkove, dneska jde sehnat hudbu hrozne jednoduse.

Kazdopadne, meho rozhodnuti jsem nikdy nelitovala :)

7 Luz Luz | Web | 2. června 2011 v 17:03 | Reagovat

A jsem za to ráda, že jsi se tehdy do toho boje pustila. Přestože jsem stejně stará jako ty, byla jsem taky jednou z těch, kdo kolem roku 2006 propadli zpotvořené verzi "gothiky". Asi proto, že v tom bylo něco, k čemu jsem přirozeně tíhla i dřív (v náladě, estetice). A jak sama píšeš, bludů o gothice se psalo a píše spousta. Až když jsem začala na internetu vídat tvé komentáře a pak taky stránku dark entries, byly to první impulsy k tomu, abych se mohla dopídit pravdivých informací - a pak jsem si gothic rock rychle zamilovala, rozhodně mnohem víc než ty slavné Evanascence apod. :D Že bych se považovala za součást gotické scény, tak bych to neřekla, protože pod tím si představím lidi, co pořádají různé akce, ale já takhle nikam nechodím (ani nevím o tom, že by v Plzni něco tohoto ražení bylo). A ani podle mého vzhledu byste to nepoznali. Ale gothická hudba stále patří k mým oblíbeným odvětvím a má pro mě svoje zvláštní kouzlo, to rozhodně. :)

8 Luz Luz | 2. června 2011 v 17:33 | Reagovat

Jéé u těch blogů jajsemwoehustejgoth a ihateyouallwoe se normálně směju nahlas, to jsem potřebovala :D :D

9 onni onni | Web | 2. června 2011 v 19:17 | Reagovat

[7]: to jsem rada, vsak neni nic zdravejsiho nez hlasity poradny smich :D
Ver mi, ze ja se tomu taky takhle smeju a to presto, ze jsem pulku toho vymyslela :D
No u me se to ke konci podle vzhledu taky nedalo uz poznat, ze jsem goth. Nejak pro me nemelo smysl se oblikat jako vsichni. Na akce jsem chodivala hodne, ale i to casem omrzelo, nejak to bylo vsechno na jedno brdo (a jakmile se na goth akcich zacaly objevovat takovy Greedy invalid se sou skatulkou melancholic gothic rock, kteoru jim nikdo nedokazal vymluvit, bylo toho dost).
No.. hlavne ze ted uz je to zase o neco lepsi :)

10 Chloë Noir Chloë Noir | E-mail | Web | 3. června 2011 v 10:49 | Reagovat

Tie časy si pamätám. Niekedy v tom čase som začínala. :D
skutočne, v porovnaní s vtedajími blbosťami sú tie dnešné len malou škvrnkou.
To so sanctuary som teda netušila, v tom čase som CZS ešte nepoznala, ale ten woe total gotyk blog si pamätám..v prvej sekunde to bol šok, že wtf, sakra, niekomu už totálne drbe, ale po prvom šoku mi to došlo a dobre som sa na tom aj s kamoškou pobavila :D
Ty si sa teda rozhodne angažovala, ešte si dobre pamatám na tie hádky u Issabellkyy. Myslím, že nie som jediná, kto môže povedať, že si mu veľa pomohla. Odpočinok si rozhodne zaslúžiš :D
Popravde, mňa tie "boje" zatiaľ ešte celkom bavia. Niektoré hlášky ma vážne zhodili zo stoličky a niekedy som teda fakt rozmýšľala, či to tá osoba myslí ako vtip, alebo je fakt tak...blbá...
Ale zase som tiež veľmi rada, že najväčšie boje sú už (snáď) za nami, že teraz majú detičky iné veci na hranie (ach jo, mám taký neblahý  pocit, že teraz bude na rade visual kei a lolita O_o)

11 onni onni | Web | 3. června 2011 v 10:55 | Reagovat

[10]: no visual a podobne dalne-vychodni trendy jsou in uz tak dva roky. Vem si, jak hrozne lidi ted zere anime, kdezto jeste par let tomu to vsichni znali jako "jo, to jsou takovy ty japonsky animaky s velkyma ocima". Tezko rict co to ma na svedomi, nejspis Naruto :D
Ja jsem treba zvedava, co bude az budu mit treba jednou dite ja a ono vleze do puberty. Jestli si jednoho dne reknu - proboha, moje dite je idiot :D

12 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 3. června 2011 v 16:28 | Reagovat

[11]: no jo, je to in, ale zase ešte to nie je až také hrozné ako to bolo pri goth alebo dokonca pri emo. A no, asi to bude najskor tým narutom. Dost ma mrzí, že sa za otakov prehlasujú deti, ktoré videli naruta a krala samanov a myslia si že su najvacsi znalci na svete a pritom ani nevidia rozdiel medzi anime a americkým animáčom :D
A no jo, ktovie aké šialené trendy budú v buducnosti... :D možno sa aj tým najextrémenejším z nás zakrúti hlava :D

13 Slečna S. Slečna S. | 5. června 2011 v 15:35 | Reagovat

Hergot, kolik vám tu všem je? "Když my jsme začínali" atd. atd. by mi sedělo k lidem kolem šedesátky. :D A mám dojem, že jsem asi žila v trochu jiné realitě, kdo chtěl, ten si různé a nejen hudební informace na netu našel už v roce 2006 (to má být nějaké synonymum pravěku, či co:))? Pravda, možná ne česky...a teď je toho samozřejmě víc.

[4]: Zaseklí, já bych negeneralizovala...nejsou všichni posluchači tohoto stylu jako Bob Lučan (který imho musel být na pěst i když mu bylo 20). :D
A uvědomění si toho, "co je opravdu důležité" - ono to taky může být pro každého něco jiného. A rozhodně nechci nijak popírat nějaký vývoj osobnosti a tak, ale naťukla jsi něco, co mě trochu děsí.
Děsí mne lidé, často jsou, jaká hrůza, i  mladší než já, kteří odkládají věci, které je do té doby zajímaly jen proto, že "se to už pro to datum, které mají v občance, nehodí".
Jako když je někomu deset a s pocitem, že už je teda velkej kluk/velká holka slavnostně uklidí svoje hračky do sklepa, teď se nebude hrát, teď se bude ŽÍT a do toho skutečného dospělého života hraní si nepatří.

14 onni onni | Web | 5. června 2011 v 16:29 | Reagovat

[13]: Chm, no, myslim, ze jsi to pochopila trochu spatne. Takze tak nejak poporade...
Mi je treba 25, kdyz jsem s gotikou zacinala, bylo mi asi 17. Kdyz jsem zacala bojovat proti zlogoticakum, bylo mi asi 19 nebo 20. 4-5 let boje proti idiotum. Prijde ti to malo? Nebo ti to prijde jako neco, co je prilis kratke na to, aby to stalo za rec? Mi ne. Ztratit 5 let na rozcilovani se nad tim, kdyz kazdemu porad dokola rikas, ze gotika je HLAVNE o hudbe a oni POKAZDE reaguji slovy "ale gotika neni JEN o hudbe" te dokonale odrovna. Opakovani matka moudrosti, ale ja mela celych tech 5 let pocit ze se bavi s lidma, co ani neumi cist. Za tech 5 let jsem ziskala dokonaly rozhled nejen o urovni schopnosti premysleni ceskych nactiletych, ale i tech starsich, u kterych se predpoklada, ze preci jen v te hlave uz neco maji. A ano, potkala jsem i mnoho zaseklych a la Bob Lucan (jiste, kazdy takovy neni, ale to je dane tim, ze dnesni ta pocetnejsi "starsi" generace gothu ma zhruba od 24 do 33 let, takze jeste nejde uplne jasne rict, kde budou, kdyz jim bude 40 nebo 50), potkala jsem mnoho takovych, kteri se jakymsi trvdohlavym zpusobem zasekli ve svem radoby UG svete a byli schopni se s tebou ze dne na den prestat bavit jen proto, ze jsi tvrdila, ze XIII. Stoleti je v CR popularni z duvodu kvantity, nikoli kvality. Ano, Bob Lucan je extrem a dano je to tim, ze je to vyjimecne vypatlana osoba, ale podobne zaseklych starsich je hodne.
Jak jsem taky zminovala, hodne mi vadilo to, jak se ti lidi chovali. Nejvic me asi fascinovali gothi, kteri hlasali kecy o true love, ale byli schopni na jedne goth akci sveho partnera podvest hned nekolikrat s ruznymi lidmi. Jiste, tohle dela kazdy clovek, ale v tehle male komunite to slo hodne dobre videt.
Kdyz jsem si tohle vsechno dala dokupy, postupne jsem proste mela jasno, ze tohle rozhodne neni neco, v cem chci zit. Jiste, pro kazdeho je dulezite neco jineho, jak jsem psala hodnekrat, kazdy mame svoje male bitvy, male cile, male sny, ktere jsou pro nas ty nejvetsi a nejdulezitejsi na svete. Protoze ne, treba takova goth akce, kde se clovek zryl a poslouchat casto dost spatne kapely jen proto, ze byl rad ze se neco v CR vubec organizuje, vedeni webu diky kteremu clovek od zacatku musi celit jakymsi urazenym a pochroumanym egum chlapecku, kterym nekdo leze do piskoviste (tim mam na mysli to, co se delo mezi DE a CZS) - nic z toho dulezite neni.
Ja jsem na priklad za posledni dva roky, tedy dobu, kdy jsem se od te gotiky nejak odprostila, zazivala hrozne moc zasadnich veci. Treba se mi po hodne dlouhe dobe vratily projevy psychicke nemoci, ke ktere se pridala sociofobie a ja zacala resit, jak budu schopna vubec nekdy chodit do prace. Zmenila jsem psychiatra, leky, odjela jsem na mesic daleko od vsech znamych a ujasnila si priority. Kdyz jsem si myslela, ze se uz leccos uklidnilo, zemrel muj profesor a vedouci diplomky a ja nevedela, jestli vubec dodelam skolu. Pak se objevil taky chlap, ktery mi prevratil svet naruby (a jsem za to rada) a ja se rozhodla, ze kvuli nemu risknu i zivot v miste, ktere se mi poji se samymi spatnymi obdobimi z meho zivota. TOHLE jsou pro me dulezite veci.
Tim nechci znit, ze si snad stezuju nebo delam ze sebe chudacka. Jen ti chci rict, ze v tomhle vsem mi proste gotika a veci kolem ni prestaly pripadat tak dulezite a taky jsem prisla na to, ze na lidi z goticke subkultury, ktere jsem povazovala za kamose i pratele, nemohu spolehat a posleze jsem takze prisla na to, ze je vubec nepotrebuju.
Tim se chci dostat k poslednimu bodu. Nemyslim si, ze bych byla typ cloveka, co si v jistem veku rekne - tak, ted jsem dospela, prestanu dela blbosti a budu zit seriozne. Ani omylem. Zrovna vcera jsem si prohlizela treba moje detske knizky (ktere jsem ja sama nikdy do sklepa ci na pudu nedala, spis je tam dala mamka, protoze bylo potrebne misto pro vsechny slovniky i knihy pro mou skolu a zustavaji na pude pro potencionalni vnoucata), vytahla jsem si Medvidka Pu a procitala a opet se od srdce smala. Tu knizku miluju. Stejne tak mi porad na posteli lezi obrovsky plysovy Medvidek Pu.
Pokud jde treba o samotnou hudbu, proste jsem se dostala nejak dal, zacala jsem poslouchat hrozne moc jinych veci a treba i veci, ktere jsem poslouchala v detsvi (MJ) ci v puberte (polsky rock). Misto toho, abych vysedavala do noci na internetu a ztracela nervy kvuli blbeckum, ted vysedavam do noci na kompu a hraju WOW, coz treba moji rodice stale nemuzou pochopit stejne tak, jako kdysi nedokazali pochopit, ze do noci vysedavam na xchatu. A navic, treba s pritelem, pokazde co sme v nejakem obchodaku, chodime do hrackarstvi a koukame co tam vsechno maji (coz taky hodne lidi nechape). Pokud jsem v posledni dobe dospela, neni to proto ze bych snad chtela. Jen jsem proste zacala koukat na svet jinak a celkove se uklidnila.
Jiste, spoustu veci, ktere me bavily kdysi uz dneska nedelam, protoze treba neni cas. To bohuzel patri k zivotu. Ale zase mam dneska konicky, ktere jsem nemela kdysi a nemyslim si, ze by nejak vyrazne patrily do dospeleho zivota. A samozrejme take znam spoustu lidi, kteri proste v dospelosti jakoby ztratili nejake svetylko v ocich. Vdali/ozenili se, maji deti, nudnou praci. Na druhou stranu znam ale hodne lidi v mem veku, kteri jsou od puberty porad na stejne urovni. Co se tyce nazoru, zajmu, i blbeho stylu oblekani. Kdyz se s nima obcas bavim, oni proste porad zijou ve stejne fazi, na coz poukazuje i fakt, ze jaksi nedokazou pobrat to, ze jsem se mohla za tech par let tolik zmenit. Ne zeby jim to vadilo, ale ocekavaji, ze moje nazory i reakce (ktere, uznavam, byly kdysi spatne) budou porad stejne a ze uz davno nejsem sebedestruktivni chudak, co se proste hleda. A jsou to, jen tak mimochodem, jeden vedle druheho metalisti (plus jakysi divny druh punkeru).
A ze nam pripada, jakoby to bylo uz hrozne davno? Protoze to tak je. V porovani s prumernou delkou zivota, tedy dejme tomu 75 je to samozrejme nic. Ale ze soucasne perspektivy to davno je. Kor pro me, kdyz mi casto pripada, jakoby ta doba byl uplne jiny svet :)

15 Slečna S. Slečna S. | 5. června 2011 v 18:39 | Reagovat

Uff, já věděla, že tam mám připsat něco "no offence" a "toto je pouze můj dojem z diskuze" :)

Ale díky za obsáhlou odpověď. Jojo, člověk se vyvíjí a mění - někdo méně zásadně, někdo hodně, to v žádném případě nepopírám. Ani to, že hádat se s debily na netu není vskutku něco, čemu by se musel zasvětit život, jen mi ta diskuze přišla trochu legrační na lidi ve věku 20-30. :)

Ad chování lidí z české gothscény - na ja, ČR je mrňavá, tak holt zdejší subkultury jsou takové malé, bahnité a páchnoucí rybníčky. Většina lidí se zná minimálně od vidění, ale spíš těsněji, drby létají éterem a kámen šuká cihlu.

16 onni onni | Web | 5. června 2011 v 19:02 | Reagovat

[15]: No jo, sem se trochu rozepsala...

Vis, to je prave ono. Ja nikdy nebyla typ cloveka, co by vyhledaval skupiny lidi, myslim treba partu kamosu, se kteryma chodil chlastat nebo cokoli. Ve tride jsem nikdy nepatrila k zadne skupine, dycky jsem se pohybovala mezi, kamaradila se i se sprtama i s tema vic frí. Treba nekteri mi znami maji dodnes sve party, kterych se drzi treba od stredni. Navic, tam kde bydlim, kor v ramci polske mensini, se taky zna kazdy s kazdyma  podle toho to taky vypada. Kazdy chodi s kazdym, kazdy kamaradi s kazdym, kazdy pomlouva kazdeho. Takze tohle mi proste maximalne nesedelo a lezlo na nervy. Ovsem tohle jsem treba na zacatku nevedela, clovek v podstate poznava porad i sam sebe.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama