Film: August Rush - Melodie mého srdce (2007)

9. června 2011 v 19:26 | onni |  Creativity
"I believe in music the way some people believe in fairytales... It's all around us - all you have to do is listen."

http://3.bp.blogspot.com/_RgOyzAeJBfE/TM1tU4ZBWdI/AAAAAAAAABU/J1iGiTxwpc4/s1600/august-rush.jpg

Réžie: Kirsten Sheridan

Příběh jako z románu pro ženy. Dva mladí lidé, spojení silným poutem, které začalo láskou na první pohled a skončilo narozením dítěte. Člověk si myslí, že v dnešní době se nemůže stát, že milence může rozdělit něco takového, jako rodinná prestiž, budoucí kariéra či společenské postavení. Přesto se to stane. Oba ale neztratí jen jeden druhého, ale něco mnohem cennějšího - svůj cit pro hudbu.
Tak začíná příběh mladého chlapce. Sirotka, který po svých rodičích zdědil geniální nadání pro hudbu. Díky hudbě, která k němu přímo promlouvá, se rozhodne své rodiče hledat. Dostává se do velkoměsta, kde potkává lidi, jež chtějí jeho výjimečný talent využít pro získání peněz. Přesto má pořád hudbu na své straně a také i tu kapku štěstí. Podaří se mu, i přes to, že je malý neznámy chlapec, prorazit na prestižní hudební škole a složí rapsodii, díky níž své rodiče k sobě nakonec přivolá.
Nečekejte žádný nepředvídatelný a strhující děj. Nečekejte žádné převratné herecké výkony. Ačkoli jsou Freddie Highmore, Keri Russel a Jonathan Rhys Meyers herci velmi talentovanými, ve skutečnosti tvoří ve filmu pouze kulisu. A tak ve stránce herecké vynikne snad jen Robin Williams, kterého snad poprvé vidíme ve filmu vyloženě jako zápornou postavu (kterou z něj však udělala sám život).
Pro ty, kteří nemají pro hudbu až takový cit, nedají na filmy tlačící na city - pro ty to nejspíše bude ztráta času, film jim nejspíše bude připadat jednoduše naivní. Pro lidi jako já, pro něž je hudba jakýmsi smyslem života (ačkoli pasivním), představuje tento film prostředek k naprostému odpoutání se od reálného světa a ponoření se do magických schopností hudby, který někdy až zázračným způsobem dokáže člověka něčím naplnit.


PS: Rozhodně doporučuji si poslechnout OST ;)
 


Komentáře

1 elysia elysia | Web | 26. června 2011 v 13:44 | Reagovat

sice u me vedou porad horory, ale obcas se rada podivam i na neco lehciho byt trochu naivniho, urcite to zkusim.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama