30 day song challenge - Day 13 - A song that is a guilty pleasure: East 17 - Stay Another Day

2. prosince 2011 v 23:54 | onni |  Hudba
Tahle kategorie mě celkem přiměla k zamyšlení. A taky celkem pobavila. Víte, že existuje dokonce Rolling Stones seznam Guilty Pleasure kapel a zpěváků?:D http://www.rollingstone.com/music/blogs/staff-blog/rolling-stones-list-of-the-25-undisputed-guilty-pleasure-bands-20070409
Takže, skladba, kterou miluju, ale cítím se za to, že ji miluju, provinile. No, možná kdybych tohle dělala v těch 17, když jsem měla občas tendence si hrát na drsňáka a přitom měla ráda nějaký popový sra*ky... A víte co? Ne. Já totiž taková nikdy nebyla, ani v těch 17. Jo, možná jsem si občas hrála na evil true gotha a o většině diskantů a hoperů jsem si myslela svoje, ale mezi mé nejlepší kamarádky patřila typicka diskačka co chodila s odhaleným pupíkem a líčila se dvě hodiny. Byla to skvělá holka a jsem ráda, že jsem ji tehdy měla. A taky sice pro mě diskotéky nebyly vyhledávaným místem, ale nevadily mi, ráda jsem si zapařila v podstatě na cokoli. V té době navíc začínali Black Eyes Peas, takže se tancovalo hlavně na ně a bylo jedno, jesli byl dotyčný metloš nebo fríkulín. Pro mě prostě nikdy nebyl problém přiznat, že mám ráda některé věci od Britney Spears.
Samozřejmě, když člověk koukne na seznam těch kapel, je jasné, že je tato kategorie myšlena spíše ironicky. Prostě jsou věci, které hudebně nejsou buhví jak kvalitní (a nebo nejsou kvalitní vůbec), a přesto je má člověk rád. Často tohle všechno doplňují ještě horší a kýčovitější klipy. Člověk si představí rockery s trvalou nebo taky samozřejmě moderní pseudozpěvačky, které zaujmou spíše svým pozadím než umem. Ihned mě taky napadli černošští disco bozi s afrem na hlavě - jenomže, černošské disco samo o sobě dalo vzniknout podobě dnešní popové scény a samo o sobě je dle mého skvělé (hlavně proto, že černoši, narozdíl od bělochů, umí zpívat prostě v 99 ze 100 případů). Takže tohle sem dávat nemůžu.
Vzpomněla jsem si ale na jednu z mnoha písní, která je dle mého nádherná, ačkoli dle mnohých nejspíš přesládlá, kýčovitá a neskutečně odrážející americký pop 90. let. Možná jen čistě proto, že mi připomíná dětství stravené u Esa, poslech kapel jako Backstreet Boys, Spice Girls, The Moffats, Gil, a moho dalších, ji mám prostě ráda. Jo, to byly časy :)

 


Komentáře

1 elysia elysia | 6. prosince 2011 v 16:03 | Reagovat

presne v takovych peckach se s mym taky ajtakem vyzivame a nekdy se trumfujem, kdo najde na youtubu lepsi hit na kterej jsme treba uz i zapomneli,ale kdyz ho znova slysime je to jako objev pokladu zakopanyho nekdy v detstvi:D..vubec kdyz nekde hrajou osmdesatky a devadesatky tak bych parila az do rana:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama