Listopad 2012

Moje oblíbené vánoční filmy

24. listopadu 2012 v 10:34 | onni |  Zajímavosti
Listopad opět nezklamal. Opět se hlásí jako nejhorší měsíc v roce. Detaily vás nebudu zatěžovat, jelikož za týden už listopad končí a já doufám, že se to všechno nějak mávnutím kouzelným proutkem vyřeší. Protože já osobně netuším jak to vyřešit. Ale co...

Vánoce se blíží, začínám si pouštět vánoční skladby, koupila jsem si letos poprvě můj vlastní velký stromeček, samozřejmě umělý, do bytu bych živý nekupovala. Ale mám rači umělé z toho důvodů, že jsou prostě víc symetrické a lépe se zdobí. Taky mám nakoupené své vlastní ozdoby, všechny v IKEA - prostě IKEA miluju a jinde jsem si ty ozdoby prostě koupit nemohla. Jsou červené s bílými puntíky a bílé s červenými. Už se nemůžu dočkat zdobení a jak to dělám každý rok, i letos to bude 1.12. Co se týče dárků, chybí mi už jen koupit něco pro taťku, zatím mě nenapadlo nic spešl.

Moje kamarádka nedávno na FB psala, ať ji lidé napíšou 36 vánočních filmů, aby mohla každý den do Vánoc koukat na jeden. A tak jsem přemýšlela nad mými oblíbenými filmy. A sepíšu je tady. Jednak proto, abych si je pamatovala a druhak proto, že na netu najdu vždycky jen pár. Btw., doporučuji ve vánočním odbobí jít na baletní představení Louskáček ;) A samozřejmě veškeré další tipy jsou vítány!

http://www.simpsonovci.com/img/referencie/sam-doma/kevin.jpg


Sám doma, Sám doma: Ztracen v New Yorku
- prostě klasika, bez těhto filmů si nedokážu Vánoce představit. Bohužel posledních pár let už je v TV moc nedávaj, nevím proč. Ale mám je stažené a posledních pár let na ně koukám každý den před Vánocema a vůbec. Miluju hudbu Johna Williamse, miluju OST z tohoto filmu, prostě všechno. Bez Sám doma by Vánoce nebyly Vánoce.

http://media.televize.cz/film/h4mkov36wip6.jpg

Legenda o Vánocích (Joulutarina)
- finský film o tom, kde se vlastně vzal Santa Claus. Příjemná alternativa pro příbeh o Mikulášovi. Nádherný film, prostě nádherný, každý by ho měl vidět, to myslím vážně!


Mále ženy (Little Women)
- krásný film, snad i lepší než kniha. Pokaždé brečím když Beth umírá. Sice jsem odjakživa zklamaná, že Jo skončí s tak ošklivým chlapem, ale co :D film má neskutečnou atmosféru a znám ho zpaměti.

http://i.idnes.cz/08/122/gal/KOT27d4c2_laska.jpg

Láska nebeská (Love actually)
- geniální film s geniálními hercy. Qui-Gon Jinn, Snape, Trelawneyová, Victor, Mark Darcy, Elisabeth Swan a to vše podtrženo Hughem Grantem - tohle prostě muselo dopadnou skvěle! A ta krásná hudba, a super hlášky a vůbec všechno, no paráda! Doporučuji shlédnou v originále s titulky.

http://www.zionmag.org/img/clanky/pelisky03.jpg

Pelíšky
- asi by mě nenapadlo, že je to vyloženě vánoční film, kdyby ho nedávali na Vánoce. Jistě, Vánocema to začíná, ale celkově je to takový film spíš charakterizující jakousi dobu. Každopádně jeden z nejlepších českých filmů, který mě chytá za srdce, hlavně skladbou, která hraje na konci. Letos ho dávají ve 20:00 na ČT1.

http://www.hansolo-page.ic.cz/zazrak_v_new_yorku_2.jpg

Zázrak v New Yorku
- ve starší verzi z 30. let známé jako Zázrak na 34. ulici. Pro mnohé možná moc kýčovité, já to miluju. Mimochodem, ta starší verze hraje na malé TV v kuchyni na začátku filmu Sám doma :)

http://www.dvdinfo.cz/imgs/2007/casop/prekvapeni/zaklad-rodiny.jpg

Základ rodiny
- jakože Sarah Jessicu Parker nemám moc ráda, tady je skvělá. Občas mě štve jak se k ní ta rodina chová, ale samozřejmě vše dopadne dobře. Super film.

http://3.bp.blogspot.com/-1pQ2d7Nj-b8/Tu-G9WTX69I/AAAAAAAADKA/iaiXo7cGg6U/s1600/meet+me+in+st+louis+dance.jpg

Meet me in St. Louis
- tenhle film jsem si poprvé stáhla proto, že v něm poprvé zazněla moje nejoblíbenější skladba Have yourself a merry listtle christmas. Celkově me prvně film moc nezaujal, Judy Garland se mi tam zdála taková... no nevím. Každopádně je to klasika a kdo neviděl, měl by to napravit :)

http://img9.ceskatelevize.cz/program/porady/10307107651/foto09/08.jpg

Zatímco jsi spal
- miluju tenhle film, protozě miluju Sandru Bullock :) Nejvíc si z tohodle filmu pamatuju scénu, jak jede malý kluk na kole, rozhazuje po sousedství noviny a pak s tím kolem spadne. Jednou jsme na to koukali celá rodina a já s taťkou jsme z toho dostali asi půlhodinovej záchvat smíchu. Zbytek rodiny na nás koukal jak na blázny.

http://ic.pics.livejournal.com/greyweirdo/3384090/397637/397637_original.jpg

Merry Christmas Mr. Bean
- tohle dávají každé Vánoce v TV a je to prostě klasika. Ačkoli mi je pana Beana na konci trošku líto :/

http://movieboozer.com/wp-content/uploads/2012/11/Serendipity-Main-Review.jpg

Lásce na stopě (Serendipity)
- nevím, jeslti je to vyloženě vánoční film, ale myslím že ho o Vánocích často dávaj. Klasická hezká romantika, sympatičtí herci. Co víc chtít :)

http://images.contactmusic.com/images/reviews2/noel.jpg

Dárek z lásky
- spíše trošku smutný, ale proč ne, Vánoce bývají občas i smutné, prákrát jsem takové zažila, Vánoce prostě nejsou jen o světlech v očích a veselých úsměvech.


Kačenka a strašidla
- tenhle film začíná o Vánocích, kdysi ho vždycky na Vánoce dávali, a proto se mi z Vánocema pojí. Jeden z mých oblíbených filmu z dětství. Podobně jako Veselé Vánoce přejí chobotničky.

http://static.thecia.com.au/reviews/p/polar-express-4.jpg

Polární expres
- krásná pohádka, trochu zvláštní animace. Občas třošku nudí, cesta expresem je dle mého příliš dlouhá, ale stejně má tenhle film svoje neuvěřitelné kouzlo.

http://greaterthanknowledge.files.wordpress.com/2011/12/stank.jpg

Grinch
- oblíbený vánoční film mé sestry. Kouká na něj prostě pořád a pořád a porád (my sme vůbec v rodině magoři do vánočních filmů). Já ho mám taky ráda, ale zas tak často na něj nekoukám.


Tři oříšky pro Popelku
- je zajímavé, jak se z obyčejné pohádky mohl stát vánoční film. Proč právě z tohoto? Možná proto, že se odehrává v zimě. A možná proto, že je prostě kouzelný a bez něj to prostě nejde :)

A dále jen seznam, jedná se o pohádky, které každý zná, nebo o filmy, které já až tolik nemusím, ale podívám se na ně, protože je o Vánocích dávaj a k Vánocům tak nějak patří, a nebo prostě je mám ráda, ale nechce se mi k ním už něco psát :)

S čerty nejsou žerty
Císařův pekař a Pekařův císař
Santa Claus 1, 2, 3
Rolničky kam se podíváš
Vánoční skřítek (Elf)
Vánoce naruby
Čtvery Vánoce
Ukradené Vánoce Tima Burtona
Smrtonosná past
Vánoční prázdniny
Bílé Vánoce
Život je krásný
Anděl páně
Budiž světlo
Srdce k pronajmutí
Deník Bridget Jonesové
Santa má bráchu
Vánoční koleda
Otec rodiny
Milionové Vánoce
Vánoční psaní
Přežít Vánoce
Tichá noc

A ještě jsem si vypujčila ze stránky, kde také naleznete pěkný seznam (odkaz ZDE), vánoční díly seriálů:

Family Guy:

A Very Special Family Guy Freakin Christmas

Road to the North Pole

Glee:

A Very Glee Christmas

Extraordinary Merry Christmas

The Office:

Christmas Party

A Benihana Christmas

Morroccan Christmas

Secret Santa

Classy Christmas

Christmas Wishes

30 Rock:

Ludachristmas

Christmas Special

Secret Santa

Christmas Attack Zone

The Simpsons:

Simpsons Roasting on an Open Fire

Marge Be Not Proud

Miracle on Evergreen Terrace

Grift of the Magi

Skinner's Sense of Snow

She of Little Faith

Tis the Fifteenth Season

Simpsons Christmas Stories

Kill Gil, Volumes I & II

The Fight Before Christmas

Holidays of Future Passed

Parks and Recreation:

Christmas Scandal

The Big Bang Theory:

The Bath Item Gift Hypothesis

The Maternal Congruence

Modern Family:

Undeck the Halls

Express Christmas

Doctor Who:

The Christmas Invasion

The Runaway Bride

Voyage of The Damned

The Next Doctor

A Christmas Carol

The Doctor, the Widow and the Wardrobe