Vánoční TAG 12

4. prosince 2012 v 18:32 | onni |  Každodennost
Od jisté doby jsem upustila od sledování blogů s rádoby světobornou tématikou a soustředila jsem na, pro někoho možná moc povrchní, beauty blogy a fashion blogy. A víte co? Baví mě to, a hodně. Hlavně teda jeden blog, odkud jsem převzala nápad na tento TAG (http://petralovelyhair.blogspot.cz/). Samozřejmě autorku moc neznám, ale z jejího blogu a hlavně videí mám vždycky takový hodně příjemný pocit a fajn náladu, takže na něj koukám prakticky každej den.

Kdo trochu čte tenhle blog a kdo mě zná ví, že já jsem naprostý vánoční maniak. Dárky nakupuju už v září, stromeček zdobím už 1.12. a vánoční písně si pouštím celý rok. No a když už jsem dneska psala o těch vánočních perníčcích, napadlo mě udělat ještě tohle. Takže, 12 otázek a odpovědí na téma mých Vánoc.


1. Jaký nejkurióznější vánoční dárek jsi dostala a dala?
Kuriózní dárky nedostávám. Aspoň teda co si pamatuju. Ale dárek co mě jednou vážně dostal, byla přužinka od Alkey. Ano, klasická ocelová velká pružinka, taková ta hračka co ji pustíte ze schodů a ona skáče a skáče a skáče... měla jsem ji jako malá v barevné verzi. Po rozbalení jsem se tomu asi půl hodiny smála, hlavně i proto, že hlášku z Futuramy "pružinkáá, moje milovaná pružinkááá" byla jedna z naších nejoblíbenějších.

Za nejkurióznější dárek co jsem dala bych zase považovala malou krabičku lega Atlantis určenou pro děti od 6 let pro mého přitele, kterému táhne na 30 :)

2. Veselá vánoční příhoda?
U nás v rodině se Vánoce slaví ve velkém. Když ve velkém, tak i ve velké spoustě osob. Jedny Vánoce, bude to už nějakých 10 let tomu, byl u nás poprvé na Štědrý den přítel sestřenice. Bylo už hodně k večeru, všichni ve skvělé náladě, něco se i vypilo... no, vypilo se toho dost. Můj bratr a bratránci si zapalovali venku před barákem prskavky a brácha jednu hodil do vysoké tůje. Tůje začala hořet. Kluci začali někoho schánět, že průser jak noha, všichni vyšli ven, vysmátí a hele, hoří tůje! Jediný v tu dobu střízlivý člověk byl právě přítel sestřenice, který byl z naší nově poznané rodiny trochu paf a taky jediný střízlivý, a tu tůji začal hasit. Samozřejmě z ní nic nezbylo.

3. Ideální Štědrý den?
Nikdy jsem nebyla zvyklá brzo ráno vstávat a jediný den, kdy to dělám dobrovolně je právě Štědrý den. Vstane se brzo ráno, všem se popřeje veselé Vánoce, pak se jde o patro niž k babičce (když žil ještě děda, tak k oběma prarodičům) a jí se pečené brambory se solí, máslem a tvarohem. To je jediné jídlo, které se ten den smí jíst až do večeře. Pak k nám chodí růžní členové rodiny, zase se přeje, pokecá atd. Samozřejmě pak následují pohádky, vánoční filmy, všude to voní máminou i babiččinou polívkou (každá dělá úplně jinou), já chystám stůl. Je klídek, doma teplo, nikdo se nehádá. Vzhledem k tomu, že skoro celý můj život máme na Štedrý den vlastně tři večeře, ta naše začínala už ve 4 odpoledne. A vzhledem k tomu, že se tak brzo ještě neobjevuje první hvězda, vždycky taťka vystřelil rachejtli. Usedneme ke stolu, motlitba, oplatek, jídlo, občas, když byla chuť, se krájelo jablko a louskaly ořechy, podle toho se poznalo, jak na tom bude člověk během příštího roku se zdravím. No a pak samozřejmě dárky, já teda dárky ráda dostávám, ale ještě raději je dávám. Kolem šesté se šlo vždycky k babičce a dědovi, kde se sešla naše rodina a rodina sestry mého taťky. Opět velký stůl, hodně lidí a ještě víc jídla. Oplatek, chleba s tvarohem, zpívání žalmů, motlitba, děda a jeho slzy, večeře, dárky. Nakonec, kolem 8, se celá rodina z tátovy strany sešla u tety, která bydlí ve stejném baráků (jo, máme fakt velkej barák), zpívání koled, rozdávání dárků (které jsou již spíše symbolické a taková sranda, třeba naši pokaždé dostanou ponožky a houbičky na mytí nádobí) a hlavně to setkání s lidma, které člověk dlouho neviděl (někteří bydlí v Polsku, někteří dokonce ve Francii).
Takhle nějak vypadal můj ideální štědrý den, když jsem byla dítě a občas i v dopělosti. Bohužel, věci se mění, lidé stárnou a umírají. Děda zemřel před čtyřmi lety a před dvěma manžel sestřenice, který nám hasil naši tůji. Zemřel taky bratr dědy, o kterém jsem psala diplomovou práci. Už se tolik nescházíme. A některé roky to bylo s mými stavy opravdu špatné. Letos poprvé nebudu trávit Vánoce doma a úplně si nejsem jistá co to se mnou udělá. Ale večer samozřejmě se domů stavím :)

4. Nejoblíbenější vánoční jídlo a cukroví?
Tak takové snad ani není. Já miluju úplně všechno co se ten večer jí, protože se to jí právě ten večer. Teda, pár let už nejím kapra a bramborovej salát mám s jogurtem a sójovou majonézou, klasický na můj žaludek prostě není. Ale asi nejvíc miluju máminou rybí polévkou s čerstvou vekou. A cukroví? Celý život jsem nejvíc milovala úly (vosí hnízda), ale už jsem se toho nějak přejedla, navíc, posledních pár let jezdíme (nebo naši jezdí) těsně před Vánocema do Itálie lyžovat, takže si mamka nechává cukroví dělat a já mám ráda i to. Letos dělám poprvé cukroví sama, tak jsem zvědavá :)

5. Je nějaká osobnost, kterou by sis přála najít pod stromečkem a co bys s ní dělala?
No, hned jako první mě napadla herečka Nina Dobrev. Ta slečna mi připadá neuvěřitelné nádherná a tak nějak mám k ní blízko, netuším proč. A co bych s ní dělala? No to je snad jasný :D jenomže to by se chtěl přítel přidat, nebo se alespoň dívat a o tu bych se teda rozhdoně nedělila, takže jako alternativu bych brala Iana Somerhaldena, ten by byl jenom pro mě, ale zas na druhou stranu, nevím jestli by mi tohle u přitele prošlo :D6. Nejoblíbenější vánoční barva?
To je snad jasný ne! Taková ta zvláštní teplá, trochu jakoby do růžová, vánoční červená. Barva plodů cesmíny, vánoční hvězdy. Mám v té barvě přehoz na gauč, polštář, vánoční ubrus a červené mám i ozdoby na stroměčku a svíčky v adventním věnci. Možná je to už nuda, ale prostě tuhle barvu miluju. No a taky samozřejmě bílá, stromeček mám v červeno-bílé barvě (a opravdu bílé, ne stříbrné ani zlaté).

7. V jaké barvě budeš mít letos vánoční stromek?
Jak jsem už napsala - červená a bílá. A nejen to - já mám navíc puntíky! Totálně jsem se zamilovala do těhle baněk - http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/30221806/, mám ty bílé a červené pak v menší verzi ze setu. Letos mám poprvé svůj vlastní velký vánoční stromeček a je celý podle mě! Přítel má tedy taky svůj, modro-stříbrnej, trochu menší a v pracovně. Pak máme jestě malinkej v kuchyni, ten má barvu měděnou a lila. Jo, jsem magor :D
A teda na vánočním stromku mám porcelánového anděla od mamky, ten nesmí chybět.


8. Nejoblíbenější vánoční pohádka/film?
Tak o tom jsem už psala samostatnej článek zde - http://nicewalk.blog.cz/1211/moje-oblibene-vanocni-filmy. Ale vybrat si jenom jeden? No, kdybych měla být sama na pustém ostrově a mohla mít sebou jenom jedinej film, vemu si sebou Sám doma, akorát teda nevím, který díl, ale asi ten v New Yorku.

9. Kde bys chtěla slavit Silvestra a kde ho budeš slavit?
Tak, když pominu fakt, že Silvestry nesnáším, z mnoha důvodů, tak bych ho rozhodně chtěla strávit v Aspenu. Vím, jsem děsně skromná :D
Letos každopádně opět nijak neplánuju slavit, půjdu nejspíš brzo spát, jelikož brzo ráno plánujeme jet lyžovat na Slovensko.

10. Máš nějaký vysněný dárek?
Ano, mám. Mám ho už asi dva roky a nemůžu ho říct, protože by to mohl číst přítel a buďto by se naštval, nebo by si myslel, že jsem padlá na hlavu a nebo naopak by se mu ten nápad líbil, ale už by to nebylo překvapení. Každopádně letos bych si přála dostat kotě, uvidíme jestli se podaří.

11. Opila ses někdy na Silvestra?
Ježišmarjá, a kolikrát! Nejvíc asi v druháku na gymplu, to byl asi poslední Silvestr, kdy jsem neměla depky, pak jsem akorát vždycky zapíjela žal... Posledních pár let nepiju skoro vůbec.

12. Jaký bude tvůj letošní vánoční outfit?
Je moc brzo nad tímhle přemýšlet? Nebo je třeba o tom vůbec přemýšlet? Já o tom teda přemýšlím a už mám naplánované černý punčocháče a tmavě hnedé šaty do áčka s béžovýma puntíkama, jednak jsou hrozně pohodlný, ráda je nosím, a druhák mají takový fajn stříh, že v nich nejde moc vidět nacpaný břicho :D
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama