Březen 2013

Avene, Vichy, Mary Kay.. aneb už fakt nevím co s tím ksychtem mám dělat :)

29. března 2013 v 14:00 | onni |  Style
První z nové rubriky :)

Je celkem paradox, že v období puberty jsem nikdy neměla problémy s pletí. Jo, celý život mám milie, kiteré má i moje matka, sestra, babička a kdoví kdo ještě. Ale problematickou plet jsem začala mít až v prváku na výšce. Dnes to připisuju faktu, že jsem před maturitou začala kouřit. Dnes už ale nekouřím a problémy mám stále, možná ještě horší.
Dá se říct, že z cenové dostupných věcí jsem vyzkoušela už všechno. Jak nejlevnější Baleu, dražší Garnier, ještě dražší L'Oreal a samozřejmě i lékárnové značky. A výsledek? Zatím jediné, co mi kdy vážně pomohlo, je nejstarší verze Normadermu od Vichy. Bylo to v době kdy u nás Vchy začínalo. Po nějaké době však krém Normaderm změnili, jakože VYLEPŠILI, a na mě to přestalo působit. Řada od Eucerinu pro problematickou pleť - žádný efekt, vůbec žádný. La Roche Posay - to samé. Bioderma - trochu lepší.
V místě, kde bydlím mám oblíbenou lékárnu. Ráda tam chodím předevěím proto, že jsem typ člověka, co se furt na něco ptá. Když dostanu nějaký recept od doktora, musím prostě vědět co to vlastně budu jíst a doktoři mi to zpravidla neřeknou. Tato lékárna je specializovaná na kosmetiku Avene, mají tam kdeco i spoustu různých baličků se vzorkama. Jendou jsem tam přišla a byla tam zrovna paní, které je poradkyní Avene. Jen co jsem vlezla do dveří mě pa
ní uvítala s úsměvem a slovy "dobrý den, jdete na poradnu?". Jsem si řekla, no, asi ten můj ksycht vážně vypada tak špatně.
Paní mi uděala scanning pleti, poučila mě kdečem (třeba že mám mít svůj vlastní ručník v koupelně, což teda m
ám :) a nabídla to, to, to a tamto. Měla jsem tedy tyto produkty: Avene C.P.I. Créme Krém pro intolerantní pleť, AVENE L.P.I. čistící pleťová voda pro intolerantní pleť a AVENE TriAcneal pro lokální léčbu. A výsledek? Vůbec žádný. Ne,
neočekávala jsem změnu po dvou dnech, používala jsem přípravky skoro do vyčerpání, a nic. Kdybych viděla alespoň nějakou minimální změnu, ale prostě se nestalo nic.
Cleanance - Seboregulační a zmatňující emulze


Když jsem byla ve zmiňované lékárně naposledy, byla tam paní specialistka znovu a nějak jsem se s ní dostala do diskuze o tom, že mi její rady nepomohly, nakonec mi dala ještě dva vzorky z řady Avene Cleanance, která je přímo pro problematickou pleť. Gel-krém na noc a emulze na den (nebo naopak? Už nevím :). Paní specialistka mě varovala před tím, že krém na noc může trochu štípat. No, pálí to jako čert, ale v pohodě, já už po těch letech něco vydržím :)
Tyto přípravky mají velmi jemnou konzistenci, trošku mám pocit, že kůži stahují, avšak úplně nevysušují. Efekty nějaké pozoruji, nové pupínky se mi sice tvoří dál, ale mnohem rychleji se hojí a nejsou tak zánětlivé. Hlavně bych tedy řekla, že krémy Avene Cleanance mají léčebný účinek, což je super, protože ono vlastně je třeba léčit projevy, které dost možná způsobuje něco jiného, na co je těžké přijít.Mnohem lepší učínek a efekty jsem ale zaznamenala přeci jen u řady Normaderm od Vichy. Ačkoli, jak jsem psala, mi kdysi krém vyhovoval víc, i ta nová řada není k zahození. Ze všech těch lekárenských přípravků m
i sedí nejvíc. A jejích efekt je dá se říct nejrychlejší. Nevýhodou, jak to už bývá, je to, že po krému má člověk dost zt
aženou a jakoby suchou pleť. Možná tomu nerozumím, možná to tak má být a má se používat ještě něco. Ja každopádně ještě používat dost často nějaký BB Cream.
Naopak čistící gel a micelární voda mi vyhovují opravdu hodně. Micelární voda má příjemnou vůni, nevysušuje (tedy, samozřejmě ne víc než jiné čístíci vody pro mastnou pleť), a plet je hezky hladká. Čistící gel taktéž.

Bohužel musím říct, že ačkoli je Vichy kosmetika skvělá, efekt ozdravení pleti v mém případě není dlouhodobý. Dřív nebo později si pleť prostě zvykne a problémy se vrátí.

Nedávno jsem vedla celkem dlouhý rozhovor s vizážistkou Mary Kay (bývalou inženýrkou architektury). Byla v mém věku a bavily jsme se o tom, že měla úplně stejné problémy jak já. Po letech hledání ji pomohla právně až kosmetika Mary Kay a tak se k tomu vlastně dostala. Problém u Mary Kay je však to, jak se dá tato kosmetika sehnat. Musíte si ji objednat přes vizážitku. Oproti Avonu, kdy na katalog narazíte pomalu na každém rohu, vizážitsky na každém rohu nejsou. Avšak dá se tato kosmetika, samozřejmě o pár korun dráž, objednat na internetu. Tady samozřejmě nevíte, zda nenarazíte na fake, je dobré si o eshopu dříve něčo zjistit. Kosmetika se dá objednkat na www.parfums.cz nebo www.jedenklik.cz. Jak je to s licencí to nevím. Ale musím říct, že fake asi mít nebudu, jelikož to dělá zázraky. Pleť se mi začala opravdu hojit, ubývají ty velké, hnisavé pupínky a nové se tvoří pomálu. Od Mary Kay mám čistící gel a Acne-Prone a pleťové sérum ze stejné řady. Existuje i lokální péče, s takovými přípravky však nemám vůbec dobrou zkušenost, takže jsem ji raději nebrala
Pictures of Mary Kay Acne body spray PHP895 .Acne spot solution PHP 750
Avšak opět stejný problém. Přípravky dost vysušují. Proto, i na obalu, se doporučuje používat přípřavky jen jednou za den. Takže ráno používám Normaderm, na večer pak Mary Kay. Tato kombinace mi vyhovuje.

Z Mary Kay mám i make up Time-Wise pro mastnou pleť, odstín 1. Odstín sedí mé světlé (i když ne úplně nejsvětlejší) pleti a opravdu dlouho vydrží, i bez báze, (které mám teda vyzkoušené a efekt žádný). Avšak cena je dost vysoká, za 25 ml dáte asi 400 Kč.
Uvidíme, co to udělá při dlouhodobém používání, vizářistka Mary Kay tvridla, že úplně ji to pomohlo až po roce a půl, což beru, spíš se bojím, že si pleť zase zvykne.

Doporučuji ještě takovou cekem vtipnou pomůcku - Extraktor. Je to kovová tyčka s dvěmi poutky a slouží k vymačkávání jebáků. Seženete to třeba v Sephoře, za asi 250 Kč :)

www.eau-thermale-avene.cz, www.vichyshop.cz, marykay.cz

Zase ty debilní svátky..

29. března 2013 v 13:27 | onni |  Každodennost
Tak už je to tady zase. To nejhorší a nejtrapnější, co nám v dnešní době zůstalo z pohanských svátků.

Letos to sice pořád na pořádné jaro nevypadá, ale... Velikonoce jako oslava jara či křeťanský svátek jsou krásné.

Z pohledu křesťanství si připomínáme důležitou událost, když zemřel Ježíš Kristus a po třech dnech vstal z mrtvých a tím přínesl naději lidem (nebo alespoň jisté skupině lidí) na věčný život. Ať už je to pravda či ne, ať už si každý věří v co chce, odkaz je jasný - oslava vítězství dobra nad zlem, jara nad zimou, dlouhých dnů nad krátkými, prostě radost z nového života. Tohle mají křesťanské Velikonoce společné s těmi pohanskými.

Zato pohanských symbolů je tady spousta. Květiny, mláďata, barevná vajíčka, slunce, barvy, slunce, barvy, slunce, barvy, prostě stejný kýč jako o Vánocích, který má něco do sebe. Speciální zvyky, jako když Zajíček schovává dětem na zahradě či za oknem dobroty (takže něco jako Mikuláš či Jěžíšek), barvení vajec (jako pečení perníčků a cukroví), spousa speciálního jídla, které tak dobře chutná právě jen v tuto chvíli, a v Polsku mají také na Zelený čtvrtek speciální večeři (Takže jako na Štedrý den).

Máme se těšít z přívalu nového vzduchu, nových možností, prostě jakoby teprve začal ten nový rok.

S tím samozřejmě souvísí i plodnost a rozmnožování. Voda má přínést nový život, kdežto proutek je symbolem mužského údu.

Fajn, nic proti.

Pak ale sedím v práci v kanclu, dělám si svoje a přiletí blbeček ze skladu a začné bít fakturantky. A já začínám pěnit. Přijde ke mě a začnu mu nadávat do buranských hovad. On se nasere. A já jsem jak býk, mám chuť něco rozbít.

Je to hnus. Každý, kdo tvrdí opak, je buďto až příliš ovlivněný tupým, bezmyšlenkovitým následovaním stupidních tradic, a nebo nemá vlastní hrdost.

Pomlázka je povolené mlácení žen. Je jedno, jestli je to symbolicky. Pokud muž ženu proutkem zbije a ještě z toho dělá srandovní tradici, ba dokonce pitomě tvrdí, že je to pro jějí zdraví, je to obyčejné ponižování ženy.

Tohle bude znít jako blbé feministiké kecy, ale tohle jsou prostě moje názory:
Je to povolené mlácení žen, aby si chlapi něco dokázovali.
Je to povolené mlácení žen, které kdysi bylo na denním pořádku a dnes je to v podstatě zločin. Proto mám občas pocit, že si tím chtějí chlapi vynahradit celý rok.
Je to povolené mlácení žen, kdy chlapi za zmlácení žen něco dostanou a ženy se u toho usmívají. Trochu mi to připomíná některé islámské myšlenkové pochody, kdy by žena za výprask měla být muži vlastně vděčná.
Odkazování na to, že díky zmlácení bude žena zdravá, ženu jako takovou ponižuje na objekt, kdy i její vlastní zdraví je závislé na rozhodnutí muže.

A to už ani nemluvím o tom, že na mnohých místech ženy nemlátí jen známí a rodina, ale i cizí chlapi, že se u všeho pije, že se dneska mladým klukům za to dává i peníze. Co tohleto může mladé kluky může naučit? A co to naučí ženy?
Osobně mi na to příjde nejhorší právě asi to, že se většina žen nechá. A vůbec jim to nepřipadá divné, ještě se mým názorům vysmívají. Mají tyto ženy vůbec nějakou hrdost? Dle toho, jak znám ženy, kterým to nevadí, si dovolím tvrdít, že nemají. Zpravidla jsou to ženy z vesnice, ženy, které nežijí v vyrovnaném vztahu. Ženy, které jsou muži ovlivňované víc, než si dokáží přiznat. Ženy, které si myslí, i když si to nepřiznají, že by bez chlapa vedle sebe nemohly existovat.

A jak to je u nás? Když jsem ještě bydlela doma, nikdo se mě ani nemohl dotknout. Sice měli všichni každý rok plno blbých keců, ale nechali mě. Mamka se mě sice dycky zastávala, ale sama se mlátit nechala. I dnes je mi z toho do breku.
Nyní bydlím sama, vedle TV mi rostou narcisky, na stole mám jen pár tyrkysových vajíček. Nic přeplácaného. V podnělí se poprvé (snad) normálně vyspím, protože k nám nebudou už od sedmi od rána zvonit kluci a strejdové z okolí.

Naštěstí je hodně lidí, kteří už dostali rozum a tyto tradice se postupně vytrácejí. Z Velikonoc zůstává jen to hezké.

Přesto se té naštvanosti a zášti neumím zbavit.

Nechci. Nechci slavit příchod jara tím, že budu muset pozorovat, jak se chlapi chovají jak vesničtí hulváti a ženy si to s divným usměvem na tváře nechají líbit. A až budu mít jednoho dne dceru, rozhodně ji ničemu takovému nevystavím (pokud by to sama chtěla proto, že to tak mají všechny kamarádky a ona nechce z principu být jiná, budu se snažit ji vysvětlit, že být jiná je to nejlepší, co může uděla). Až budu mít jednoho dne syna, budu se snažit ho naučit slavení jara bez násilí, i když jen toho symbolického. Násilí je násilí, je jedno, kolik barevných mašlí na sobě bude mít.