Květen 2013

Song for today: Green Carnation - Alone

25. května 2013 v 21:51 Hudba
Když si občas poslouchám věci, které jsem kdysi poslouchala, tak se fakt nedivím, že jsem měla sebedestruktivní sklony...


5 technických hraček, za které jsem fakt ráda, že existují

21. května 2013 v 17:24 | onni |  Top 5
Jsem ráda, že žijeme v době, v jaké žijeme. Nebaví mě nářky lidí, co mají pořád problém s tím, jaká je doba přetechnizovaná a že už jsou si líde kvůli tomu měné blíž. Já si tohle nemyslím. Jsem ráda za FB, za Skype, za virtuální blogy, kde se může člověk anonymně vypsat, jsem ráda i za možnost stahování hudby a filmů. Když jsem v 17 začala shánět gothic rock, bylo to skoro nemožné, dneska sežene člověk prakticky cokoli. Myslím si, že díky tomu se do podvědomí lidí začaly dostávat i další kapely a začaly se na český trh do obchodů dostávat i taková CD, o kterých by se mi dřív ani nesnilo.

Mezi mé favority z oblasti moderní techniky patří tyto:

Amazon Kindle

Tahle věcička je prostě geniální, podařilo se mi díky tomu dostat ke knihám, které jsem hrozně dlouho sháněla v tištěné podobě. Skvělé na cesty, ale nejen to. Dá se na něm i surfovat, kdyby náhodou. Miluju jeho design a miluju ten elektronický inkoust. Když jsem to poprvé rozbalila, prostě jsem si myslela, že na displeji je nalepený papír s natištěným textem. Svělá hračička.

http://www.theinquirer.net/IMG/834/197834/amazon-kindle-4-270x270.jpg?1318327754
http://www.theinquirer.net/IMG/834/197834/amazon-kindle-4-270x270.jpg?1318327754

Tyčový mixér

Asi taková blbost, ale ja jakožto kdysi naprosto nevařící člověk, jsem netušila, že takhle malá věcička umí tolik věcí, kór když to má nástavce. Používam ho překvapivě často. Mám hodně ráda mléčné "mňamky", ale mám celkem averzi vlči modofikovaným škrobům a kdovíjakým dalším věcem, která bývají v ochucených jogurtech a tvarozích, takže si je doma míchám sama. Nedávno jsem tím udělala i skvělé pesto k těstovinám - rukola, čerstvá bazalka, mandle, olivový olej, šťáva z limetky a špětka soli. Doma máme Braun, prý je nejlepší.

http://images.inau.cz/produkty/1243/full.jpg
http://images.inau.cz/produkty/1243/full.jpg

Přehrávač MP3

Ten jsem v životě chtěla snad i víc než mobil. Byla jsem odjakživa blázen do hudby, navíc se ráda procházím a svůj první přehrávač jsem fakt hodně využila. Pár let tomu jsem si koupila Emgeton MP4 přehrávač, strávil se mnou hrozně moc času na cestách vlakem, šalinou, na procházkách, na krkolomných pochůzkách z nočních akcí a pomáhal mi i usnout. Díky bohu za to.

http://www.jasamedia.cz/images/prods/icon_emgeton_x4cult_black_white.jpg
http://www.jasamedia.cz/images/prods/icon_emgeton_x4cult_black_white.jpg

Multimediální přehrávač s Androidem

Osobně nevím, zda tohle má nějaký svůj odoborný název a ani nevím, co to vlastně máme doma za značku, ale nedávno si to přítel pořídil a je to naprosto úžasná věc. Lze do něj vložit vlastní HDD, SD kartu, připojit kdeco přes USB a přehraje to prakticky každý formát videa (což může být u přehrávání přes USB přímo v TV občas dost problém).

https://interlink-static.tsbohemia.cz/multimedialni-centrum-amex-mp-g7-media-player-google-android-tv-internet-2-5-hdd-neni-soucasti-1080p_i145552.jpg
https://interlink-static.tsbohemia.cz/multimedialni-centrum-amex-mp-g7-media-player-google-android-tv-internet-2-5-hdd-neni-soucasti-1080p_i145552.jpg

Mobilní telefón

Ačkoli jsem vždy byla vyloženě nemobilový typ, nepotřebovala mít ten úplně nejlepší super hyper smartfoun, jsem ráda, že tohle existuje. První jsem dostala v 16, byla jsem asi poslední ve třídě, nějak jsem ho nikdy nechtěla. Pro mě musí být telefón hlavně praktický, musí mít dobrou baterii, což u dotykáču bývá problém. Kdysi to bylo tak, že můj telefón musí mít hezky design a nechci plno zbytečných aplikací, které nevyužiju. Proto jsem měla dlouho Nokii C3 ve zlatém provedení. Má qwerty klávesnici, což je super a celkově vypadá fakt dobře. s Mým používáním vydrží baterie asi týden, ideální.
Pak jsem ale, ani sama nevím proč, zatoužila mit smartphone. po delším vybíraní to padlo na huawei Y300. A je to DOKONALÉ! Cena asi 3800, velikost tak akorat, krásný design a - nikdy bych nevěřila, že tak propadnu androidovským aplikacím! Kromě několika her tam mám třeba seznam všech Éček, aplikaci pro měření běhu, kalendář na krámy, nákupní seznam, různé recepty, program na kreslení, applikace na cvičení kdečeho, IKEA, a plno různých relaxačních blbostí jako je třeba Magic Art. Díky wifi na tom můžu koukam v posteli na seriály na netu, poslouchat hudbu, prostě včechno. Nemluvě o tom, že z toho telefonu si můžete udělat baterku, čtečku EAN kódu, krokoměr, noční lampičku a kdoví, co ještě. Naprosto geniální věc. A baterie? Vydrří několik dnů, což je atut značky Huawei.

http://ataweb.cz/useruploads/images/mobily/huawei-ascend-y300.jpg

http://ataweb.cz/useruploads/images/mobily/huawei-ascend-y300.jpg

Song for today: Gloriana - Can't Shake You

8. května 2013 v 11:51 | onni |  Hudba
Posledních pár dnů mám zase strašně šílené sny. Vracím se na různá místa ze vsého života, potkávám lidi a směju se s nimi. Ale občas taky ne.

Zažila jsem ve svém životě už hodně hnusných věcí a občas se sama sobě divím, že jsem je přežila, překonala. Když moje první velká láska skoro umřela a já seděla vedle jeho nemocniční postele a koukala na něj jak v nějaké kýčovité scéně z amerického seriálu. Když se můj otec několikrát opil a.. no nic rači. Nevydařené vztahy, obrovské osudové lásky k mužům, se kterými nebylo možné žít. Několik pokusu o sebevraždu. Způsobení dopravní nehody. Ztráta několika nejlepších přátel.

Vždycky si říkam, že hůř být už nemůže. Že horší žážitek už přijít nemůže. Jsem hloupá. Může. Můžete se těšit na dítě, které v sobě nosíte, i když neplánovaně. A ono se rozhodne, že přijít nechce.

Jak je možné, že po tom všem jsem vlastně ještě pořád v pohodě? Že přes to všechno dnes sedím v bytě, v krásně zařízeném obyváků. Venku svítí sluníčko a já mám dobrou náladu. A plánuju svatbu. A hraju Guitar Hero. A koukám na seriály. A chodím běhat. Jakoby nic.

Nevím. Ale už mě nebaví si říkat, že všechno zlé je přo něco dobre, tyhlety kecy mi už neuvěřitelně lezou krkem, fakt. Stačí prostě jen vybrečet jistý objem slz a jít dál? A čím víckrát tohleto zažijete, tím jednodušší to pro vás je? Asi jo.

A nebo možná stačí si jen pustít nějkou hezkou písničkou a... move on.