Pár filmů z posledních dnů

12. září 2013 v 21:50 | onni |  Creativity
Jednou z výhod toho, že jsem na nemocenské je fakt, že konečně doháním všechny filmy, které jsem zanedbávala. Za posledních pár dnů jsem jich viděla fakt mraky. U některých jsem se fakt nasmála, u některých i trochu pobrečela. A doporučuju momentálně tyto:

Neobyčejný život Timothyho Greena
Krásný příběh o tom, jak můž a žena dlouho prahnou po dítěti a jak to nikdy nevzdávají. A taky o odlišnosti, individualitě, kráse světa a že ně vždy všechno musíme nutně pochopit.
Jo, přiznám se, že vzhledem k tomu, že už mám diagnózu "snažilka", mě tyhlety filmy prostě dostávají. Ale je to vážně nádherná Disneyovka.

Kamarád taky rád
Poslední dobou se točí celkem dost filmů o tom, jak si chlap a holka užívají nezávislého sexu a ačkoli se tomu brání, dřív nebo později se do sebe zamilují. A to i přes to, že spolu de facto jenom spí a de facto, nemají nic společného. Tenhle film je jiný. Je to krásný, zábavný a vtipný příběh o tom, že u pojmu "friends with benefits" je důležíté to FRIENDS.

Je to i můj život
Rodiče a dvě děti. U malé dcerky se objevi vzácná leukémie. Nelze najít dárce kostní dřeně. A tak se využije moderní medicína a umělé oplodnění a na svět příjde holčička s přesně určenou genetickou výbavou, aby své starší sestře poskytla "náhradní díly". Připadá vám to trochu jako sci-fi? Tak to ten film rozhodně není. Je to dnešní doba. A je to příběh obyčejné rodiny, která se snaží zachránit to, co zbylo.

Skoro dospělá
Miluju Evu Mendes, připadá mi naprosto nádherná a ráda se na ni dívám. Proto jsem si taky pustila tehle film. Celkem klasický příbeh o tom, jak žena měla v 17 dítě a to dítě je nakonec dospělejší než ona sama. Hezký film.

Jak porodit a nezbláznit se
Krásná, milá, barevná a pravdivá komedie o několik párech v očekávání a jeho nejrůznějších podobách. Docela mě dostaly negativní názory na CSFD i IMB, které bych já dokázala naprosto lehce vyvrátit, takže to možná souvisí opět s mou diagnózou "chci dítě" a normálním lidem se to možná líbit nebude.

Martha Marcy May Marlene
Minimalistické vyobrazení psychiky člověka, co se snaží odpoutat od traumatu způsobeného pobytem v sektářské komunitě. Hodně záběrů jen tak na tvář hlavní hrdinky a k tomu plno podivných zvuků padajících šišek na střechu domu. Ale mi se takové filmy líbí.

Rebelka
Nejdřív mě ta pohádka trochu nudila, ale nakonec velmi mile překvapila. Víte proč? Protože se nejedná o klasickou pohádku s láskou a koncem typu "žili spolu šťastně až na věky". Ale je to klasický příběh o tom, jak si občas matka s dcerou vůbec nerozumí, ačkoli pro ni chce to nejlepší. Vše je udělano animovaně, doplněno magickými prvky a typickým pohádkovým morálním nádechem.

LOL
Docela zajímavý pohled na to, jak vlastně žije dnešní mládež. Na jednu stranu je to jistá kritika toho, že pořád sedí u počítače a tak. Ale zato má dnešní dítě docela hezkou věc - má mobil a tak jako ve filmu, může napsat sms své mamce ve tvaru "hug me" a ona příjde a obejme jej. Mě tohle třeba nikdy nenapadlo, a přitom jsem kolikrát někomu chtěla říct, ať mě obejme, ale nějak to nešlo. Přes sms je to jednodušší.

Samec
Zase jeden typický příběh o frajírkovi, který rád sexuje s kdekým, dokud se nezamiluje. Akorát tenhle film nemá uplně happy end a proto se mi líbil :)

Surfařka
Autobiografický příběh o dívce, která byla nadanou sportovkyní a své ambice směřovala k výhře v surfařských závodech. Až ji jednoho dne při tréninku žralok ukousl ruku. Ale ona to nakonec zvládla a vyhrála. Jak jsem si pak zjistila, tato dívka se angažuje v různých organizacích a má i svou vlastní nadaci na pomoc lidem po amputaci končetin. Pozitivní a dojemný příbeh.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama