Listopad 2013

DIY: Christmas decoration - notové hvězdy

28. listopadu 2013 v 13:22 | onni |  Creativity
Loňskě Vánoce jsem si užívala o to víc proto, že to bylo poprvé, kdy jsem je trávila ve vlastním bytě a s mým budoucím manželem, který tehdy ještě nebyl budoucí manžel, ale pevně jsem doufala, že bude :) No a dost pěnez loni padlo na nový stromek a všelijaké dekorace. Koupila jsem si celou sadu bílých a červených putikovaných ozdob z IKEA a vůbec plno další dekorace pro výzdobu bytu. Letos bych to chtěla mít více do bílé a smetanové a takového přírodního. Nemám ještě úplně přesnou představu, takže pořád projíždím Pinterest a hledám inspiraci.
Ovšem vzhledem k tomu, že letos jsem na tom s penězma opravdu bledě, utrácení za nové ozdoby je prakticky nemyslitelné. Takže jsem začala pátrát po něčem, co by se dalo vyrobit. A pár věcí jsem našla, díky bohu za papír :)

Na Pinterestu jsem našla mimo jiné toto:

[groupshot2[6].jpg]

Hrozně se mi líbi cokoli s notama, když jsem si dělala svatební kytici z origami, nejdřív jsem přemýšlela o novém papíru.

Takže, co je potřeba:
starý karton s vlnitou vrstvou
nůžky
lepidlo
noty
nějakou šablonu hvězdy (třeba TUTO)

Tedy, nejsem takový barbar, abych stříhala staré noty! Takže jsem si našla na netu nějaké noty v pdf a vytiskla. A aby to bylo ještě víc vánoční, našla jsem si noty k jedné z mých oblíbených vánočních písní.

1. Šablony hvězd jsem si vytvořila tak, že jsem jednoduše zkopírovala obrázek hvězdy do Wordu, zmenšila pro své potřeby a stejně tak udělala ještě jednu, ale menší. Já to mám v poměrtu asi 3 cm. No a stránku pak vytiskla a hvězdy vystřihla.


2. Větši šablonu jsem obkreslila na karton a hvězdy vystřihla. Ty moje mají asi 10 cm. Z jedné strany strhněte vrchní vrstvu kartonu. Možná to nepůjde úplně jednoduše, takže je třeba to strhávat postupně.


Samozřejmě možná se to takhle bude někomu líbit, co já vím, ono to vypadá tak trochu rustikálně ledabyle :)


Dodol Launcher for Android

24. listopadu 2013 v 16:56 | onni |  Style
Od doby co mám smartfoun je to taková moje nová hračka. Nebo teda byla, hlavně na začátku, teď je to spíš módní doplněk :D Občas mě štvě, že nemam nějaky super známy model, abych si k němu mohla kupovat oblečky :)

Každopádně ale co můžu měnit a čím si můžu vyhrát, je vzhled Androidu. V základním vybavení toho teda moc není a ani známy Go Launcher mi moc neseděl a pry dost hapruje výkon.

Naštěstí mě ale má někdo v Asii rád a vytvořil Dodol Launcher.

https://lh5.ggpht.com/h_IE9IesbvxLGaIJBY57w_POogG1VzPAnchIJDsynQUhIHiw6e_xTvzfLY1ARAgDpR4=h310

A já vám ukážu pár mých oblíbených motivů.


https://lh3.ggpht.com/WbCLNLh3lm3HKqqk9grLKDfYZoU1PlozYutQ4Q0fz_Sm1m5hLzXhm34Sk0V8J_XIHgs=h900

Jakože moc nepiju kafe, tak u tohodle jsem na něj měla chuť pořád.


https://lh3.ggpht.com/WS7nXwKayzdk-IPBazbROQEvf-QLUwQCm8AVTGhzvYHQrHhNuvb8qVYRkcr_c6mtd08O=h900

Já prostě miluju puntíky!


Moje skromná sbírka paletek očních stínů

20. listopadu 2013 v 15:28 | onni |  Style
Když mi bylo nějakých 12 nebo 13 let, holky v mém okoli se začínaly malovat. Tedy, malovat... vzaly řasenku od maminky a hurá!
Já ne, ja se nemalovala. Příšlo mi to zbytečné. A hlavně jsem si připadala ještě moc mladá. Ale nemalovala jsem se ani na gymplu. Když mi bylo 15, šly jsme se sestřenici na koncert (můj první rockový koncert, btw) a trošku se vymódily a mamka mi namalovala řasy řasenkou. Bylo to strašný, já přes to neviděla! :D
No, a pak mi klepka sedmnáctka a začal se mi líbit gothic a vzala jsem do ruky černou tužku.
Tedy, asi nemusím nikomu vykládat, že valná většina českých gotyček se líčit neumí. Nebo to apsoň za mých "mladých" let neuměla, takže diky bohu za obyčejnou černou tužku.
A tu jsem nepustila z ruky až do svých nejakých tuším 22 let, kdy mě to už přestalo bavit a začala jsem na Youtube hledat první tutorialy o líčení.


Dnes jsem se dostala do stádia, kdy mám celkem pěknou sbírku líčidel. Tedy, k fashion blogerkám mám pěkne daleko :D ale něco se najít dá. A ano, mám doma i bázi pod oční stíny, ale používám ji málokdy. U kvalitních stínu totiž není potřeba.


Jedna z prvních paletek, co jsem si pořídila, byla Quatro od Avonu. Cena je tuším kolem 120 Kč, možná víc, možná míň, Avon na to má často akce. Nedávno Avon tyto paletky nějak vylepšil, ale nové verze nemám a ani si je neplánuju pořizovat.
Byly to první paletky se kterými jsem se učila kouřová líčení a dá se říct, že neurazí. Záleží samozřejmě, kterou verzi máte, z vlastních paletek si nejvíce pochvaluji Cocoa Dreams, u těch můžu říct, že jsou fakticky dobré. Výdrž slušná, pigmentace taky.


Makeup paletka na cesty (Makeup Clutch Palette). První velká paletka od Elfu a taky první moje velká paletka vůbec. Samozřejmě, jak jde na fotce vidět, využívám hlavně ty neutrální odstíny. Tvářenky nepoužívám vůbec, protože je prostě používat neumím. Výdrž a pigmentace taky slušná, s bází ještě lepší a teda ty syté barvy, jako je modrá a zelená, jsou úžasné. Odstíny šedé už slabší. Současná cena na Elfu 211 Kč.


Podzimní pečení

17. listopadu 2013 v 14:26 | onni |  Každodennost
Odjakživa trpím nespavostí. Už na gymplu jsem s tím měla problém, občas jsem musela po ránu tajně chodit k přiteli, abych to dospala, nebyla jsem schopná fungovat a do školy jsem šla až na 3. hodinu. paradoxně kvůli tomu mám dodneška noční můry, pořád se mi zdá, jak na to někdo přišel.

Poslední měsíc trpím ale nespúavosti etrémní, stává se mi, že nespím celou noc. Pak jsem unavená přes den, usnu a v noci zas nemůžu spát. A nebo naopak, jdu spát v noci normálně a brzo, ale probudím se ve dvě ráno a už neusnu.
No a když tak nemůžu spát, dělám hodně věcí. hraju The Sims 3, koukám na 2 Broke Girls (naprosto GENIÁLNÍ seriál) a vzhledem k tomu, že v tom seriálu pořád pečou, každou chvíli peču i já.

A hledám na netu různé fajnové recepty. Vařit moc neumím, ale myslím, že pečení mi celkem jde. A našla jsem tento super blog s recepty http://foodependence.blogspot.cz/. Upekla jsem už tři koláče z tohoto blogu.
Doma se nám hromadí jablka od kdejakých známých, takže poslední dobou peču hlavně jablečné všelicos. Skvělý jablečný koláč mi vyšel podle tohoto receptu http://foodependence.blogspot.cz/2013/10/jablkovy-kolac.html akorát jsem ho posypala mandlemi a vynechala černé maliny, ty jsem doma nemela, zato jsem dala mnohem více jablek. Místo másla jsem použila olej. Naše domácnost totož trpí nepřetržitým nedostatkem másla :/

A vzhledem k tomu, že máme doma i nějaké ty vlašské ořechy od tchýně, zkusila jsem i toto http://foodependence.blogspot.cz/2012/09/orechovy-kolac-s-ovocim.html. Vzhledem k nedostatku másla mi z toho samozřejmě vyšlo opět něco úplně jiného :D
Ale naprosto skvělého! Použila jsem hodně jablek, domácí borůvkovou marmeládu od maminky a ořechy nenasekala přiliš najemno, aby byly dobře cítit. Hodně mi to připomíná něco vánočního, ale nevím co.

A to nejlepší nakonec. Citronovou variantu tohoto http://foodependence.blogspot.cz/2012/10/pomarancovy-chlebik.html


Christmas wishlist

15. listopadu 2013 v 13:31 | onni |  Style
Na letošní Vánoce se těším opravdu hodně. Snad víc než kdy jindy, pokud to vůbec jde. Možná proto, že mám pocit, že mi v poslední době nic nevychází. A možná je to jen tim, že sedím doma a nic nedělám.

To je ale blbost jako hrom. !PROPLESK! Vzpamatuj se, holka!

Víte co, já jsem doma ráda. Jo, jsem omezena vycházkama, ale kdybych chodila do práce, nechodila bych ven ani na těch šest hodin.

Co začal listopad, ze dne na den se úplně změnilo počasí. A já mám z toho zataženýho, šedivýho a studenýho počasí hroznou radost. Občas jen tak vykouknu ven a nadechnu se čerstvého vzduchu, až mě z toho zabolí plíce, ale cítím ve vzduchu sníh a mráz. Babička říkala, že viděla v pondělí odlétat husy a prý do 6-ti týdnů bude sníh. Tak uvidíme, jestli budou letos bílé Vánoce. Posledních pár let byl sníh už v řijnu a na Vánoce bylo jaro :/

Každopádně, kromě toho, že jsem nervózni z toho, že mám letos neuvěřitelný skluz s nakupováním dárků, tak samozřejmě přemýšlím i o tom, co bych si přála od Ježíška já. Každý rok si říkám, že vlastně vůbec nic nechci, nic nepotřebuju a tak. Ale nakonec mě vždycky něco napadne. A letos poprvé jsem IN a udělala jsem si wishlisty.


Takže:
1. Pyžamo. To musí být. Bez toho prostě Vánoce nejsou Vánoce. Nechápu proč všichni nadávají na tzv. "měkké balíčky", já tyhlety věci dostávala vždycky hrozně ráda. Pyžamo mám už letos z krku, to jsem si pořídila sama za pěníze, které Ježíšek nechal u mojí babičky :) Je flanelové, měkké, bílé a s obrázky sněhuláků. Dokonale infantilní.
2. Bačkory. Ty bych asi až tak nepotřebovala, kdybych neviděla jedny naprosto nádherné v C&A. Místo mašliček na obrázku mají ale bambulky.
3. Čepice. Bílá nebo smetanová. To je teď moje oblíbená barva. Jelikož jsem přišla o část vlasů a zbytek muselo jít dolů, tak čepice a šátky na hlavu teď celkem využiju.
4. Teplákovka. Chacha, jo, zní to děsně :D ale chci něco pohodlného, ale zároveň hezkého po doma. Jedny tepláky mám už šíleně vytahané a druhé jsem si poničila od sava když jsem čistila koupelnu.


Existuje typ kosmetiky, kteoru si prostě normálně nekupuju. Je to asi proto, že vesměs kupuju všechno od Balei, kde dám za sprcháč 30 Kč a víc se mi za to dávat prostě nechce. Jsem typ, co má doma opravdu hodně kosmetiky, ale nic drahého. Kromě make-upu a očních stínů.
Ale když jsou ty Vánoce...

5. Sprchový gel Yves Rocher - vánoční edice Yves Rocher jsou pokaždé prostě naprosto neodolatelné!
6. Balzám na rty Yves Rocher - stejná kolekce, ale tento chci v pistáciové verzi.
7. Krém na ruce Manufaktura - ja miluju ty jejich balení!
8. Olejová koupel Manufaktura - hele, jako, kdybych mohla, trávim ve vaně půlku dne.
9. Bio kokosová péče Saloos - ten pomeranč si chci koupit už asi.. rok? Dva? Proč jsem si to ještě nekoupila? Možná proto, že mám doma asi patero tělových mlék?:D Nevadí, pod stromeček to chci.
10. Jo, chtěla bych TOHLE všechno. Mám doma plno bižu, kterou nenosím, protože se mi už nelíbi. Je z doby, kdy jsem buďto nosila všechno hrozně rockerské a nebo naopak barevno-sluničkovité. Chtěla bych něco v méně nápadných barvách, elegantní, ale přesto zajímavé.

Navíc, ty zlaté věci by semi hodily k těm novým hodinkám od manžela, to víte...:)

No, a Ježíšek co bydlí u maminky by mi měl nadělit plech na pečení s víkem :)