DIY: Christmas decoration - notové hvězdy

28. listopadu 2013 v 13:22 | onni |  Creativity
Loňskě Vánoce jsem si užívala o to víc proto, že to bylo poprvé, kdy jsem je trávila ve vlastním bytě a s mým budoucím manželem, který tehdy ještě nebyl budoucí manžel, ale pevně jsem doufala, že bude :) No a dost pěnez loni padlo na nový stromek a všelijaké dekorace. Koupila jsem si celou sadu bílých a červených putikovaných ozdob z IKEA a vůbec plno další dekorace pro výzdobu bytu. Letos bych to chtěla mít více do bílé a smetanové a takového přírodního. Nemám ještě úplně přesnou představu, takže pořád projíždím Pinterest a hledám inspiraci.
Ovšem vzhledem k tomu, že letos jsem na tom s penězma opravdu bledě, utrácení za nové ozdoby je prakticky nemyslitelné. Takže jsem začala pátrát po něčem, co by se dalo vyrobit. A pár věcí jsem našla, díky bohu za papír :)

Na Pinterestu jsem našla mimo jiné toto:

[groupshot2[6].jpg]

Hrozně se mi líbi cokoli s notama, když jsem si dělala svatební kytici z origami, nejdřív jsem přemýšlela o novém papíru.

Takže, co je potřeba:
starý karton s vlnitou vrstvou
nůžky
lepidlo
noty
nějakou šablonu hvězdy (třeba TUTO)

Tedy, nejsem takový barbar, abych stříhala staré noty! Takže jsem si našla na netu nějaké noty v pdf a vytiskla. A aby to bylo ještě víc vánoční, našla jsem si noty k jedné z mých oblíbených vánočních písní.

1. Šablony hvězd jsem si vytvořila tak, že jsem jednoduše zkopírovala obrázek hvězdy do Wordu, zmenšila pro své potřeby a stejně tak udělala ještě jednu, ale menší. Já to mám v poměrtu asi 3 cm. No a stránku pak vytiskla a hvězdy vystřihla.


2. Větši šablonu jsem obkreslila na karton a hvězdy vystřihla. Ty moje mají asi 10 cm. Z jedné strany strhněte vrchní vrstvu kartonu. Možná to nepůjde úplně jednoduše, takže je třeba to strhávat postupně.


Samozřejmě možná se to takhle bude někomu líbit, co já vím, ono to vypadá tak trochu rustikálně ledabyle :)


3. Obkreslete menší hvězdičky z notového papíru (pokud jste barbar ;) nebo vytisknutých nových not a hvězdičky vystřihněte.4. Hvězdičky z not z jedné strany potřete lepidlem a přilepne na kartonové hvězdy.


5. Pro další vylepšení můžete přidat provázek či glitry na ozdobu a nebo proplést pomocí jehly nit a hvězdy pověsit na stromek (tak to udělám já).

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama