Podzimní pečení

17. listopadu 2013 v 14:26 | onni |  Každodennost
Odjakživa trpím nespavostí. Už na gymplu jsem s tím měla problém, občas jsem musela po ránu tajně chodit k přiteli, abych to dospala, nebyla jsem schopná fungovat a do školy jsem šla až na 3. hodinu. paradoxně kvůli tomu mám dodneška noční můry, pořád se mi zdá, jak na to někdo přišel.

Poslední měsíc trpím ale nespúavosti etrémní, stává se mi, že nespím celou noc. Pak jsem unavená přes den, usnu a v noci zas nemůžu spát. A nebo naopak, jdu spát v noci normálně a brzo, ale probudím se ve dvě ráno a už neusnu.
No a když tak nemůžu spát, dělám hodně věcí. hraju The Sims 3, koukám na 2 Broke Girls (naprosto GENIÁLNÍ seriál) a vzhledem k tomu, že v tom seriálu pořád pečou, každou chvíli peču i já.

A hledám na netu různé fajnové recepty. Vařit moc neumím, ale myslím, že pečení mi celkem jde. A našla jsem tento super blog s recepty http://foodependence.blogspot.cz/. Upekla jsem už tři koláče z tohoto blogu.
Doma se nám hromadí jablka od kdejakých známých, takže poslední dobou peču hlavně jablečné všelicos. Skvělý jablečný koláč mi vyšel podle tohoto receptu http://foodependence.blogspot.cz/2013/10/jablkovy-kolac.html akorát jsem ho posypala mandlemi a vynechala černé maliny, ty jsem doma nemela, zato jsem dala mnohem více jablek. Místo másla jsem použila olej. Naše domácnost totož trpí nepřetržitým nedostatkem másla :/

A vzhledem k tomu, že máme doma i nějaké ty vlašské ořechy od tchýně, zkusila jsem i toto http://foodependence.blogspot.cz/2012/09/orechovy-kolac-s-ovocim.html. Vzhledem k nedostatku másla mi z toho samozřejmě vyšlo opět něco úplně jiného :D
Ale naprosto skvělého! Použila jsem hodně jablek, domácí borůvkovou marmeládu od maminky a ořechy nenasekala přiliš najemno, aby byly dobře cítit. Hodně mi to připomíná něco vánočního, ale nevím co.

A to nejlepší nakonec. Citronovou variantu tohoto http://foodependence.blogspot.cz/2012/10/pomarancovy-chlebik.html

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama