Prosinec 2013

I won't even wish for snow...

27. prosince 2013 v 18:42 | onni |  Každodennost
Takže další svátky (skoro) za náma. Jako každý rok byly stejné, jako každý rok byly jedinečné. Pro mě jedinečné v tom, že jsem je poprvé trávila jako vdaná paní. Ale né, rozhodně to neznamená, žeby mi najednou ruplo v bedně a já chystala obrovskou štědrovečerní večeři :D u nás by to snad ani nešlo, jelikož oba s manželem jsme z domů zvyklí jíst něco úplně jiného. Já mám zdravou verzi salátu s jogurtem a sojanézou, s jablkem a spoustou zeleniny, bez cibule a bez vajec. On ho má zase kyselý, s vajíčky a hodně okurek. Já jím lososa, on zase smaženého amura. On jí hrachovku, já vývar z kapra. On jako předkrm chleba s máslem, já chleba s tvarohem. No a jak to teda řešíme? Před večeří objedem naše rodinky, nabereme jídlo a doma si ho akorát připravíme na stůl :D ne, tak ty ryby si děláme sami.

No a letos byly samozřejmě super dárečky, manžel ode mě dostal třeba šachy Star Wars a figurku Naruta. Já dostala od manžela.. no, to co jsem mu řekla, aby mi koupil :D letos to bylo vážně takové, že jsem si vybrala přesně co jsem chtěla. Však jsem si tady taky dělala wishlist.

Konečně jsem dostala pořádnou zásobu doplňků. Nejen to, co jsem si sama vybrala, ale i něco navíc od bráchy.

A ano, dostala jsem taky super zimní/vánoční pyžamo a teplé bačkory.


No a taky je třeba nadělit něco intelektuálního, že :)


A hlavně spoustu, spoustu kosmetiky :) Něco málo z vánoční kolekce Yves Rocher, která je bezvadná, jen teda ten sprcháč má poněkud divný ocas, prostě po umytí z něj vypařuje taková divná vůně, smrdí to trochu jako trvalá na vlasy. BB cream a balzám byl zdarma k objednávce a jsem zatím z těchto krému nadšená. A Saloos mi taky vždycky udělá radost.


No, a hlavně, letos mi Jěžíšek nadělil ten nejkrásnější dárek ze všech. Ale o tom zas někdy jindy...

5 věcí, co mi v poslední době udělaly radost

16. prosince 2013 v 16:28 | onni |  Top 5
Samozřejmě, když pominu fakt, že je prosinec, takže mi dělá radost už jen ten fakt, že je prosinec :)

1. Karamelový lak na nehty
Někdo ve vedení sítí drogerií Teta dostal dost dobrej nápad. Sebrat se a otevřít pár nových obchodů, které by nevypadaly tak moc postkomunisticky. Jednu takovou drogérku otevřeli i v našem zapadákově. Ne, žeby byl sortiment nějak zázračný, ale rozhodně mi vykouzlil úsměv na tváři. A samozřejmě mě trkly i stojany dekorativní kosmetiky a mezi nimi UMA Cosmetics. Pro mě naprosto neznámá značka, cenově podobná Essence či Cartice. Rozhodně se mi ale líbí jejich design a vždycky taky koukám po barevné škále laků na nehty. V nákupním košíku tak skončil odstín "the earth colour". S lakem se dobře pracuje, není moc hutný, rychle zasychá, ale výdrž dost bídná. Škoda.


2. Avokádová maska Freeman
Když už jsem si užívala ten pach nové drogérie (vážně je tam ještě cítit barva na stěnu) a prohlížela si regály, zaujala mě barevná a velká balení masky na obličej. Dost mě štve, že pleťové masky bývají většinou v jednotlivých sáčcích, asi jsem příliš nešikovná. Maska má příjemnou, nevtíravou vůni, krásnou barvu (ne, žeby to bylo nějak strasně důležité, ale fakt je to krásná pastelová zeleň) a na pleti je super.

3. Rooibos
Jsem spíše čajový typ než kávovy, kofein mi nedelá dobře, takže kávu si dávam (skoro) zásadně bezkofeinovou. A čaje taky. Ačkoli mám velmi ráda ovocné čaje, rooibos je prostě něco speciálního. Je to silný, výrazný čaj, ale narozdil od černého a zeleného, není tak nahořklý a samozřejmě nemá kofein. Doma mám pár super voňavých čajů, které bych mohla pít pořád :) ale třeba ten od Harney & Sons si hodně šetřím.


4. Starbucks
Nj, vesničan v městě :D Konečně se mi po dlohé době podařilo vypadnout ze zapadákova a zajet do Ostravy. Potřebovala jsem zase zažít takovou tu anonymitu obchodních center, prostě jít mezi lidi, ale ty lidi vůbec neznat. No a samozřejmě jsme si museli dát vánoční starbucksový speciál, Toffe Nut Latte, yummier!


5. Vánončí hrníček
No, a když už jsou ty čaje a cukroví a med a perníky a vůně a balení dárků a vánoční skladby a filmy, musí být i spešl vánoční hrníček, který jsem si poříádila v Nanu Nana :)

December!

4. prosince 2013 v 12:22 | onni |  Každodennost
Prosinec! Konečně! Jsem si myslela, že už se ho nedočkám. Jako každý rok.
Jsem ráda, že je ta část dítěte ještě pořád ve mě, jakoby to bylo poslední zrnko jakési podivné naděje. Dokonce jsem napsala Ježíškovi dopis, na kterém bylo jediné slovo.
Už asi v polovině listopadu jsem začala poslouchat vánoční písně a vytvářet ručně dělané ozdoby. Taky jsem si už chystala adventní svícen. Protože já adventní věnce nedělám, ne žeby se mi nelíbily, ale je to takové profláklé a má to každý a dokonce to i každý může naprosto jednoduše vyrobit. Takže já dycky přemýšlím, co bych udělala jinak. Letos jsem chtěla mít vánoční dekoraci hlavně do bílé. Takže i můj adventní svícen je bílý.


Všude kolem sebe pořád slyším o (před)vánočním stresu. Co to je? Jak může být někdo v tomhle období vůbec ve stresu? Z uklízení? Z nakupování dárků? Vždyť je to radost, předvánoční období je jediné období, kdy mě baví uklízet, vůbec si na to nestěžuju. A dárky už mám dávno nakoupené, no problem.

A taky už mám napečené vánoční perníčky, letos jsem se poprvě pokusila udělat i perníkovou chaloupku, no, byla to celkem sranda, než jsem přišla na to, jak to pořádně spojit. A taky se mi letos nějak blbě zdobilo pytlíkem, příští rok si už vážně pořídím nějakou zdobící sadu!


Takže teď si jen užívám toho klidu, toho počasí venku, te krásné zahraniční vánoční hudby. Ach, Frank Sinatra, čaj, vánoční dekorace, pohoda. Co víc chtít?