Jeden na*raný

31. března 2014 v 0:23 | onni |  Každodennost
Mám zrovna období, kdy mě všechno sere. Ale fakt všechno. Snažím se držet, ale jsem pořád naštvaná, nechám se vším vyprovokovat a mám potřebu se pořád hádat. Celkem se držím, až tolik to neventiluju, ačkoli to je možná ten problém, kdysi stačilo se pohádat s pár idiotama u piva nebo na nějakém zloblogu a byl klid. Člověk vypustil páru, sic si dál myslel, že má pravdu a všichni jsou idoti, ale tak nějak mu bylo líp.

Teď se ale snažím nedostat se do nějaké vyhrocené situace, měla bych být v klidu, ale stejně mám už všech kolem vážně pokrk.
Ok, tak ne, tohle není úplně pravda, ne žeby mi na nervy lezli vyložene mí blízcí, spíše mi lezou na nervy některé názory.
Jakožto matka v očekávání slýchám kolem sebe stále víc zaručených rad, odborných posudků, chytrých nápadu na všechno, co jakkoli souvisí s mateřstvím.
Tak třeba.
Jsme v novém bytě. Máme krásnou, nově zařízenou ložnici. Přijde mamka a zeptá se - a kde budeš mít postýlku? Vedle, v pokojíčku, vymalovaném a pomalu připraveném pro prcka. To jako budeš vstávat a chodit tak daleko?
Ne, budu mit prcka závislého na přítomnosti matky a nevyspíme se vůbec nikdo, ani manžel. (Ok, ale to ještě beru, že to myslí dobře).
Máme nějaké starší oblečení na zimu, ale růžové. Říkám, škoda, budeme mít kluka. A tchýně na to - dyť to je jedno ne? Ne, není to jedno, nebo mám fakt oblékat kluka do růžových oblečků s vyšitýma kytičkama? Možná, kdybych žila někde ve Švědsků a chtěla mít síleně korektní domácnost.
Bavíme se se švagrovou o kojení s tím, že to nebudu hrotit, když nepůjde, tak nepůjde (a možná, kvůli lékum, fakt nepůjde). A tchýně - kojení je pro dítě nejlepší! Není. Pro dítě je nejlepší, když má klidnou, spokojenou a hlavně psychicky a fyzicky zdravou matku (viz. třeba případ mé známe, která měla z kojení 40 horečky a těžký zánět).
Pořád čtu nějaké super chytré články a diskuze o tom, jaký že to máme v ČR luxus, když sme doma s dítětem AŽ 4 roky (znáte někdo takovou ženu? Já ne)! No jasně, protože my ženské jdeme dobrovolně na 4 roky na rodičák a za ty s bídou 4 tácy co měsíčne dostáváme, si vysedáváme spokojeně doma a před barákem nám stojí 3 auta.
Prý by se to mělo zrušit. Aha, jasně, všude kolem sebe slyším, jak nejsou místa ve školkách. A nebo se máme vrátit do dob jeslí, kdy matky nechávaly miminka u cizích, zatímco jím v práci přetékaly podprdy?
Jo, aha, a ještě vlastně na té mateřské hloupnem. No, po výšce jsem strávila 2 a půl roku v práci a všechno to, co jsem znala, se mi asi do půl roku vypařilo z hlavy. Pracovala jsem v prostředí ukecaných ženských z vesnice, které nečtou, nekoukaj na filmy, v životě nejedly parmazán a mojito dělají z vody, džusu, vodky a citrónu. Díky bohu za rizikové a že můžu svůj mozek opět nerušeně stimulovat.
Ráda bych tyto chytrolíny osvětila - blbé ženské na mateřské byly blbé už dávno předtím.

No a teď to nejlepší. Těhotenství v ČR.

Nechci na screening. ALE TO MUSÍŠ!
Nechci na test na cukrovku. ALE TO MUSÍŠ!
Nechci rodit v poloze vleže. ALE TO MUSÍŠ!
Nechci žádný nástřih. ALE TO MUSÍŠ!
Nemusím, nemusím nic. Kdy už to sakra lidi, a hlavně ženské tady pochopí? Já dokonce nemusím ani nic "hlavně přežít", já si to udělám podle sebe a doktoři mi můžou políbit šos!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama