Červen 2014

5 (růžových) věcí, co mi v poslední době udělaly radost

2. června 2014 v 14:49 | onni |  Top 5
Ačkoli jsem ráda, že celé těhotenství trávím na nemocenské, nemusím se stresovat v práci a můžu spát a odpočívat jak chci, občas mi z toho sezení doma vážně hrabe. Ale úplně brutálně. Člověk sám neví co se sebou, na jednu stranu by chtěl jít ven, ale na druhou stranu má problém si umýt zuby. Nemluvě o tom, že počasí je takové dost vtipné. Už se dokopu k tomu, abych se nachystala ven a když chci vyjít, začne chcát. Týden je krásně a já mám skvělolu náladu, chodím na procházky (což je jediný pohyb, který s bříchem teď v pohodě zvládám), nabíjím se energií ze slunce a vůbec, mám chuť něco dělat. Když je ale hnusně, tak jsem schopná celý den ležet a čumět do zdi.

Takže, abych pravdu řekla, věcí, které mi v poslední době dělají radost, moc není. Vím, že to zní trošku až kacířsky, jelikož bych měla být vzor těhotené ženy, která je natěšená na svou roli matky a nic víc k životu momentálně nepotřebuje. Jenomže ono hormony s vámi dělají svoje, kolikrát brečím naprosto bez příčiny. Pak mám taky výčitky svědomí, že já vlastně sedím pořád doma a chudák manžel musí každý den do práce, tak bych měla být raději potichu. Pak je víkend, on si chce odpočinout a já chci, aby mě někam vzal.

Ale tak dobře, není to zas tak hrozně, jen prostě potřebuju trochu toho slunce aby mi zvedlo náladu, a slunce se už pár dnů pořádně neukázalo. A je mi kosa. Takže si touto rekapitulací zkusím zvednout náladu alespoň symbolicky. A aby to bylo ještě víc pozitivní, bude to všechno hezky v růžové :)

1. Watermelon everywhere!
Na meloun mám chuť už od zimy, ačkoli nemám vůbec žádné těhotenské chutě (až na nárazové chutě na zmrzlinu, kdy jsem schopná v neděli odpoledne vykoupit nanuky v Tescu), tak na meloun mám chuť neuveřitelnou. Dala jsem si ho teprve nedávno, jelikož člověk halt musí na něj čekat. Tak jsem si to čekání vynahradila limitovanou edicí z DM - Balea Melon Tango. Proboha, to je tak nádherná vůně! Užila jsem si to o to víc, jelikož mě už přešel stav, kdy mi všechno absolutne smrdí. Sprchový gel je krásně jemný a pokožka je pak hebká, no a není nic lepšího, než těhotenské břícho namazané melounovým tělovým mlékem.


2. Lose your lingerie
Pastelové barvy na nehtech miluju. Mám dvě naprosto nádherné barvy laků od Essence z limitky, ale ty laky jsou úplně k ničemu, špatně se s nimi pracuje a vůbec nedrží. Z cenově dostupných laků mám ráda Coloramu (ačkoli její momentální limitka neonů mě dost zklamala) a Rimmel 60 seconds. Série Rita Ore se barvami přesně trefila do mého vkusu, a tak mám doma (zatím) odstín 203 - Lose your lingerie. Yummy.


3. Pink cases
Já nevím, proč mě tá růžová v poslední době tak chytla. Možná je to tím, že pastelové, vintage odstíny růžové, béžové a mátové, mě tak nějak uklidňují a dobře mi působí na oči. Ale proč mám růžové fakt skoro všechno, to netuším. Takže teď mám růžový obal na mobil a Nintendo 2DS.


4. Výbava
No, přímo v tom, co sbírám, není růžového samozřejmě nic, jelikož čekáme chlapečka. Ale já to tak nějak začala ukádat všechno do řůžových krabic z IKEA a už to tam zůstalo. Musím říct, že tohle mě v poslední době baví nejvíc. Ačkoli, jelikož jsem hroznej nervák co se peněz týče, jsem schopná utratit celou výplatu za oblečení a kosmetiku a musím se fakt držet, abych šetřila, občas mám pocit, že to finančně vůbec nezvládám. Proto jsem si už na začátku udělala rozpočet a odložila peníze, na které nesmím sáhnout (což jsem samozřejmě párkrát porušila) a vychytávám akce. A tak náš malý prcek bude nosit fešácké věci za pár korun, jelikož má posedlou matku :D


5. Jaro/léto
Celou zimu, kdy jsem jen ležela a zvracela, jsem se těšila na slunce. A když teď vyleze, je mi krásně. Uživám si i vedra, co občas přijdou, nikdy jsem z léta neměla takovou radost jako letos. Cítím na sobě, že potřebuju hodně vzduchu, tepla, světla a přirody. Ještě mi chybí voda, ale na nějaké koupáky můžu letos zapomenout. Tak snad se brzy projdu alespoň potokem.