Song for Today: Michael Jackson - Man in the Mirror

18. července 2014 v 13:16 | onni |  Hudba
Kdybych měla vzít v potaz svou nejhorší vlastnost a změnit ji, nebyla by to tvrdohlavost, lenost, vztahovačnost. Byla by to moje ješitnost. A to ne proto, abych snad dala světu najevo, jak jsem hrozně nad věcí, jak jsem dospělá a nic mě nerozhází. Ale čístě proto, že je to vlastnost, na kteoru často zapomínám a která mě uvnitř ničí. Neubližuje nikomu kolem, ani nikoho jiného neštvě, štve mě. A v čem se vlastně projevuje? V tom, že me neuvěřitelně rozčiluje, když vím, že mám pravdu a nedokážu o té pravdě všechny kolem mě přesvědčit.
Jako teď. Dostala se mi pod ruku kniha Hypnoporod od Marie F. Monganové. Když jsem pročítala krátkou kapitolu o tom, jak je to vlastně s tím obecným přesvědčením, že kdysi matky a děti více umíraly a celou tuhle situaci záchránil až přechod porodu do nemocnice, říkala jsem si - no jasně, vždyť tohle už dávno vím, to je logické. Celá demagogie a pochybná "pravda" o tom, že nemocnice rodičky zachraňovaly a zachraňují, což nejen že není realita ani dnes, ale nebyla to realita ani tehdy (ba dokonce to v jistých dobách bylo i úplně naopak), mě nakopla ještě víc a říkala jsem si - krucinál, to jsou lidi vážně tak blbí, že tomu věří? Ano lidi, ženy u porodu kdysi neumíraly proto, že nerodily v nemocnici, ale kvůli obecnému přesvedčení, že porod je boži trest. Existují dokonce dokumenty, které dokazují, že v době přesunutí porodů do nemocnic, v těch nemocnícíh umíralo více žen i dětí, než při porodech doma! Aha!
Jjistě, stokrát opakovaná lež se stane pravdou, ale copak lidé neumí používat vlastní rozum?
Ne, neumí. Vím to už dávno. A mělo by mi to být jedno. Měla bych začít u sebe. Soustředit se na své zdraví a své dítě, nebýt blbá ovce a přemýšlet. Nenechat se vtáhnout do obecného systému zmanipulovaných a nesebevědomých žen, které mají tendence kolem sebe rozsévat strach (což ale samozřejmě jejich vina není). Měla bych se vykašlat na to, co si kdo o mých rozhodnutích myslí, měla bych být silná a stát si za svým a klidně i bojovat, když budu muset. Postavit se před zrcadlo a říct si - pokud chci něco změnit, musím začít u sebe.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama