Čuchám, čuchám...

30. listopadu 2014 v 13:42 | onni |  Style
... ke všemu :D

Kdysi jsem na blogu v jednom TAGu zmiňovala, že špatně vidím a jsem trochu nahluchlá (za což bezesporu nese vinu dlouholeté poslouchání metalu přes sluchátka). Ovšem o to víc mi funguje jiný smysl, a to čich. Cítím všechno, hlavně to, co nechci, musím mít také stálý přísun čerstvého vzduchu, takže pořád větrám, což některé lidi štve.
Nevýhoda této mé vlastnosti se zmnohonásobila během těhotenství, kdy mi všechno strašně smrdělo. Hlavně nepřírodní kosmetika. Tak jsem se třeba dostala ke zkoumání složení produktů Yves Rocher, jejichž vánoční sprcháč mi smrděl jak trvalá na vlasy. No, takže v produktech Yves Rocher je plno parabenů, nechápu, že si hrají na přírodní kosmetiku.
Když jsem v těhotenství sháněla cokoli, čím bych se mohla umýt aniž bych se u toho pozvracela, nakonec jsem se několik měsíců musela spokojit s čistou vodou.
Dnes už si vůně opět užívám, přesto existuje nespočet vůní, kterým se musím vyhýbat. Tak třeba jsem měla moc ráda intimní mycí emulzi od Nivey, ovšem od doby, co jsem se ji umývala po porodu a vždycky se dotkla té hnusné díry od nástřihu, ten gel nemůžu ani vidět. Prostě se mi pojí s tím blbým zážitkem, kterému jsem se chtěla vyhnout.

Ale zpět k těm příjemnějším vůním.


Mezi ně patří můj momentálně oblíbený parfém Downtown od Calvina Kleina. Když se mi kdysi dostal do ruky vzorek, připomínal mi prostředí nějaké rušné, osvětlené ulice, plné intelektuálů a jazzových muzikantů. Viděla jsem se, jak se tudy procházím, pak vejdu do kavárny plné elegantně oblečených dam a pánů, kteří se na sebe jemně usmívají (jak prozaické, že?). Parfém je velmi intenzivní, ale zároveň lehký a občas se mi stane, že po dlouhém dni, když usínám a cítím ho ještě trochu na zápěstí, lehnu si k mé ruce a u své oblíbené vůně usínám.


Před dvěma lety jsem pod stromeček od manžela dostala vánoční sadu votivních svíček Yankee Candle. A jelikož si je hodně šetřím (ono taky pálit vánoční svíčky jindy než o Vánocích nemá smysl), tak mám ještě pořád dvě. A letos jsem si sbírku rozšířila. Pomalu je už začínám vytahovat, ale stejně mě nejvíc baví, když otevřu krabici ze sušenek Marks and Spencer a cítím všechnu tu vůní najednou :)


Jelikož se poslední dobou snažím už úplně přecházet na přírodní, bio, organic, vegan kosmetiku, jednou ze základních věcí, kterou jsem si pořídila, je kokosový olej. Ten z Alnatury. Zatím ho teda na tělo nepoužívám, jen k němu čuchám a jím ho, využívám ho tedy jakožto podzimní chřipkovou prevenci :)Když jsme u té přírodní kosmetiky, tak ta je, jak jistě víme, dost drahá. Takže zatím, na takové denní používání, zkouším ty levnější varianty, a to značku Alverde. Jejich šampóny či tělová másla používám už dlouho, teď jsem začala zkoušet pleťovou kosmetiku - krém a čistící pěnu s jablkem a limetkou. A tyhle dvě věci voní prostě úžasně! Je teda fakt, že by se to jablko s limetkou hodilo spíše na léto, ale neva, aspoň člověku rozzáří den.No a samozřejmě jsem si musela koupit limitku od Essence - krém na ruce Cookies&Almond a taky jahodový balzám od Balei. Občas mě teda štve, že se tyhle věci nedají jíst :D

Mimochodem, jsem já úchylná, nebo je víc lidí, co úplně miluje vůni (smrad?) shnilého listí? Když se teď ještě vydaří počasí a chodím ven s malým na procházku, tak tuhle vůni si prostě užívám.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama