DIY: Vánoční dekorace

3. prosince 2014 v 14:33 | onni |  Creativity
Občas si už připadám, jako nějaká bydlenka z mimibazaru. Ačkoli sebevědomě doufám, že moje výtvory nejsou až takové kýče. A jakožto výtvarně nadaná osoba mám pořád chuť něco vytvářet. No a tato chuť se obvykle velmi kumuluje v období před Vánoci. Mám proto spoustu důvodů. Každý rok chci výzdobu trochu jinou a představa, že bych si měla každý rok kupovat nové a nové ozdoby, jednak bych se nedoplatila a druhak bych to neměla kam dávat. Už loni, jelikož jsem seděla doma na nemocenské, jsem vyhledávala věci, kterými bych se zabavila. A tak jsem hodně pekla. Hlavně v noci, když jsem do 4 do rána nemohla usnout. A taky jsem vyráběla vánoční ozdoby, loni jsem zkoušela i ty pečené, ale moc se mi nepovedly. Letos jsem se do toho pustila s větším nadšením. A už o mnoho dříve než loni, jelikož jsem je dělala vše volném čase, což, vzhledem k 24-hodinové pobíhání kolem prcka, není často :) ale chlapeček mě má rád a ví, že se ráda vyřádím na takových piplačkách, takže mi ten prostor dal :)

Hodně věcí jsem nakoupila v e-shopu www.davona.cz, nejraději bych ho vykoupila celý, ale mé motto bylo letos ušetřit, takže jsem si vybrala nějaké univerzální věci. Barevný filc, lepící kostičky, stuhy, hmotu Fimo, nůžky (těch doma není nikdy dost), a taky děrovačku ve tvaru malé hvězdy, což je super věc, a dá se využít prakticky na cokoli. Něco jsem taky nakoupila v Kik, ale většinu věcí jsem stejně měla doma. Třeba zbytky červené látky, kamínky, vatu, bavlnky, nitě, další stuhy a spoustu zbylého papíru.

Takže jako první šlo na řadu šití. Mám moc ráda kombinaci bíle a červené, vlastně nejvíc mám ráda bílou, ale ta dominovala loni. Měla jsem doma zbytek červené látky, jelikož jsem si kdysi zkracovala kalhoty na kraťasy. Stáhla jsem si z netu tvar srdce, který se mi líbil, obkreslila, vystřihla, sešila a vycpala vatou. Ta malá hvězdička je udělaná pomocí děrovačky, ze zbytku papíru z nálepek, takže drží sama :)


Papír je takový vděčný materiál, dá se z něj udělat prakticky cokoli :) Pro výrobu téhle papírově hvězdy jsem opět použila vzor z internetu (ZDE), který je potřeba udělat dvakrát, a slepila dvě strany dohromady. Na stromku mám také podobné hvězdy, které jsem dělala loni, ale ty jsou jednodušší, pouze se nakreslí pětihran a ten se poskládá.K výrobě bílého srdce s mašlí jsem použila hmotu Fimo. Tahle hmota se používá k výrobě šperků, bývá v nejrůznějších barvách a pracuje se s ní jako s jakoukoli modelínou, a pak se dá zapéct. Jednoduché a rychlé.


No a k tomu všemu jednoduchá papírová kostka a la dárek :)


Ještě notová hvězda z loňska :)


Většinu kupovaných ozdob mám z IKEA, ale letos se mi podařilo sehnat Candy Canes z KIKu a rádoby dřevěné ozdoby s norským vzorem z Pepca za nějakých 50 Kč.S pomocí základních materiálů z Davony jsem taky vytvořila spoustu dekorací do bytu. Filc jsem využila pro vytvoření jednoduchých stromků.Do květináčů jsem dala hvězdy v přírodních barvách na špejli (taky z loňska) a ze zbylých nejrůznějších ozdob jsem vytvořila kombinace, které jsem pověsila pod lustr, na stěnu či na skřínku.A ještě stromek. Ano, mám už ho ozdobený, zdobím každý rok už 1.12., protože jsem magor a chci si vánoční atmosféru pořádně užívat celý prosinec :)

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama