Únor 2015

V blogování...

25. února 2015 v 17:01 | onni |  Každodennost
... pokračuju ZDE - www.onnimik.blogspot.com

Rock Music TAG

10. února 2015 v 14:01 | onni |  Hudba
Něco na odlehčení ;)

První koupené album?
HIM - Razorblade Romance. Ještě jsme doma ani neměli CD přehrávač, ale tohle album jsem musela mít.

První koncert?
Perfect, bylo mi 14.

Nejoblíbenější album?
The Cure - Seventeen Seconds

Nejoblíbenější skladba?
Momentálně asi Heaven od Before the Dawn.

Nejlepší koncet?
Rolling Stones v Praze na Letné.

Oblíbené kytarové sólo?
Nemám ráda klasická rocková či heavy metalová sóla, líbí se mi spíše intermezza, třeba ve skladbě A word could kill her od Junius.


Umíš hrát na nějaký nástroj?
Kytara a piáno, ale noty už dávno neumím...

Máš podobný hudební vkus, jako tví rodiče?
Rozhodně. Ať už jde o klasickou či rockovou hudbu. Ačkoli mé období BM moc dobře nepojali :)

Skladba, která ti navodí hezké vzpomínky?
Asi Yes Yess Yesss od Joy Disaster. Připomíná mi Batcave Party v Praze, jak jsme na to pařily s Alkeantres. Joo, to byly časy...

Skladba, která ti navodí nepříjemné vzpomínky?
Těch je spousta, většinou jsou to skladby od HIM nebo The 69 Eyes, bohužel.

5 rockových/metalových alb, které by sis vzal/a na opuštěný ostrov?
Tak určitě již zmíňované Seventeen Seconds. Určitě něco od Before the Dawn, asi 4:13. Riot! od Paramore. Lovemetal od HIM. A ještě jedno... hmm... nějakou klasiku, možná něco od Electric Light Orchestra, ať mám něco na dobrou náladu.

Kdyby sis měl/a vybrat jednu skladbu, kterou bys poslouchal/a pořád dokola už navždy, která by to byla?
Sluneční hrob od Blue Effect.

Kolik originálních CD doma máš?
No, moc ne, CDčka mi vždycky přišla hrozně předražená. A samozřejmě nemám jen rockovou hudbu. Spolu s vinylovýma deskama asi 50.

The Beatles nebo The Rolling Stones?
Rozhodně Stouni

Pink Floyd nebo Led Zeppelin?
Rozhodne Floydi.

Kapela, kterou bys ještě chtěl/a vidět live?
Before the Dawn, In Flames, Paramore, Snow Patrol. Možná znovu The Cure, nebo i Deep Purple, Metallicu... Ale nějak si už na to připadám stará :)

Kdyby sis mohl/a vybrat, v jakém hudebním období bys nejraději vyrustal/a?
Kdyby se mě někdo na tohle zeplat před pár lety, určitě by to byly 70s/80s, v době, kdy se formoval punk, post-punk a gothic rock. Dneska už ne, jsem ráda za dobu, ve které jsem vyrustala a za všechny Kelly Family a Spice Girls :D"Eko" svíčky Heart&Home

1. února 2015 v 14:33 | onni |  Style
Jakmile se člověk začne zajímat trochu o eko-svět, je konec. Najednou zjistíte, že byste měli vyhodit pomalu celé vybavení domácnosti. Což je samozřejmě blbost.
Přesto, některé věci se vyměnit dá.
Člověka ani moc nenapadne, co všechno u něj doma může být škodlivé. Byla jsem vždycky milovnice svíček a pálila jsem je, hlavně v zime, o 106. Ani mě nenapadlo přemýšlet, z čeho vlastně jsou. No ano, z parafínu. Tento vedlejší produkt ropy je proste úžasný, dá se použít na cokoli. A většina lidí vám bude tvrdit, že je neškodný. Ovšem sama vidím, co s mou pletí udělal přechod na přírodní kosmetiku.

Mé oblíbené Yankee Candles, jsou samozřejme také z parafínu. Sice používají přírodní esence, jenomže při tom množství a při špatném pálení se z nich do okolí uvolňuje CO2, formaldehyd, toluen a benzen. Což teda, kor když máte doma dítě, není úplně ok. Nemluvě o tom, že jsou Yankee hrozně předražené, vzhledem k tomu, že parafín, co se výroby svíček týká, je dost levná záležitost.


Samozřejme existují svíčky z přírodního včelího vosku, mi osobně ale docela smrdí. Existují ekologičtější verze z plamového oleje (ty jsou ale dost drahé), ale také sojového vosku. U nás se dají sehnat na příklad Heart&Home. Prodávaji se v obchodech Albi - http://www.albi.cz/darky-a-prani/heart-home-svicky/. První, vánoční, jsem dostala pod stromeček, druhou jsem si koupila. A jsou úžasné. Ty střední, 30-hodinové, stojí kolem 230 Kč. Navíc mají, dle mého, mnohem lepší uzávěry než Yankee. No a hlavně jsou eko ;) Rozhodně doporučuji.