"Eko" svíčky Heart&Home

1. února 2015 v 14:33 | onni |  Style
Jakmile se člověk začne zajímat trochu o eko-svět, je konec. Najednou zjistíte, že byste měli vyhodit pomalu celé vybavení domácnosti. Což je samozřejmě blbost.
Přesto, některé věci se vyměnit dá.
Člověka ani moc nenapadne, co všechno u něj doma může být škodlivé. Byla jsem vždycky milovnice svíček a pálila jsem je, hlavně v zime, o 106. Ani mě nenapadlo přemýšlet, z čeho vlastně jsou. No ano, z parafínu. Tento vedlejší produkt ropy je proste úžasný, dá se použít na cokoli. A většina lidí vám bude tvrdit, že je neškodný. Ovšem sama vidím, co s mou pletí udělal přechod na přírodní kosmetiku.

Mé oblíbené Yankee Candles, jsou samozřejme také z parafínu. Sice používají přírodní esence, jenomže při tom množství a při špatném pálení se z nich do okolí uvolňuje CO2, formaldehyd, toluen a benzen. Což teda, kor když máte doma dítě, není úplně ok. Nemluvě o tom, že jsou Yankee hrozně předražené, vzhledem k tomu, že parafín, co se výroby svíček týká, je dost levná záležitost.


Samozřejme existují svíčky z přírodního včelího vosku, mi osobně ale docela smrdí. Existují ekologičtější verze z plamového oleje (ty jsou ale dost drahé), ale také sojového vosku. U nás se dají sehnat na příklad Heart&Home. Prodávaji se v obchodech Albi - http://www.albi.cz/darky-a-prani/heart-home-svicky/. První, vánoční, jsem dostala pod stromeček, druhou jsem si koupila. A jsou úžasné. Ty střední, 30-hodinové, stojí kolem 230 Kč. Navíc mají, dle mého, mnohem lepší uzávěry než Yankee. No a hlavně jsou eko ;) Rozhodně doporučuji.

 


Komentáře

1 Daniel Daniel | E-mail | 4. dubna 2015 v 1:52 | Reagovat

Dobrý den, máte pravdu, že když člověk pronikne do tajů ekologie, dostane ránu...co všechno je doma špatně. U většiny svíček (když je správný knot atd.) se pálí vosk správně a výše uvedené látky se do ovzduší významěji neuvolňují. Nenašel jsem žádnou studii, která by dokazovala výraznou škodlivost většiny svíček. Jen jsem chtěl podotknout, že z palmového oleje nejsou svíčky EKO!!! Palmový olej bohužel není komodita budoucnosti, ale ekologická katastrofa. Najdete to na internetu, nebo na youtube jsou pěkné cz dokumenty. Nemyslím to špatně!

2 Nora Nora | 15. listopadu 2016 v 8:58 | Reagovat

Ekologické bio krby, které budou šetrné k vašemu i přírodnímu prostředí:

http://eko-biokrby.sk/

3 jarka jarka | Web | 24. července 2017 v 13:05 | Reagovat

Pekný :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama